17/06/2013

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με εξέταση ενστάσεων Γατσογιάννη- Καυχίτσα κατά της 383/2012 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου για την τροποποίηση στα ΟΤ 1300 Α, 1301 της περιοχής θύλακας Ζαχαριώτες πλησίον συμβολής Λ. Δημοκρατίας με τον νότιο περιμετρικό δρόμο. (εισ.:κ. Κουτσάφτης)
(Απόφαση ΕΠΖ 80/2013)

2.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με διοικητική αποβολή του κ. Πάπαρη Σωτηρίου, μετά από αίτηση του κ. Παππά Θωμά.(εισ.:κ.Καραγιώτας)
(Απόφαση ΕΠΖ 81/2013)

3.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με ένσταση της κας Κων/ντιας Παγάνα κατά της υπ' αριθμ. 387/2012 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου που αφορά στην υπ' αριθμ. 1127/2012 αίτηση του κ. Μακρή Σωκράτη για τροποποίηση στα ΟΤ 387 α και β. (εισ.:κ. Χατζής)
(Απόφαση ΕΠΖ 82/2013)

4.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην έγκριση κανονισμού που προσδιορίζει τους όρους χρήσης και λειτουργίας του Αυτοματοποιημένου Συστήματος Κοινόχρηστων Ποδηλάτων Δήμου Καρδίτσας. (εισ. κ. Παρθένη)
(Απόφαση ΕΠΖ 83/2013)

5.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με δενδροφύτευση κοινοχρήστου χώρου που βρίσκεται στο ΟΤ 818, μετά από αίτηση της κας Κρανιά- Σδρόλια Παρασκευής.(εισ. :κ. Σπυροπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 86/2013)

6.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αποκατάσταση κοπής δένδρου στην οδό Λάππα 117, μετά από αίτηση του κ. Δημητρίου Στρογγύλη.(εισ.κ. Σπυροπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 87/2013)

7.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην φύτευση δένδρου στο παρτέρι της οδού Βαλταδώρου, μετά από αίτηση του κ. Τσατσαρώνη Κων/νου.(εισ.:κ. Σπυροπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 88/2013)

8.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην τοποθέτηση σημάτων ΚΟΚ εντός του οικισμού της Τοπικής Κοινότητας Σταυρού.(εισ.:κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 91/2013)

9.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στη λήψη μέτρων προκειμένου να εξασφαλιστεί η ανεμπόδιστη είσοδος- έξοδος οχημάτων σε ιδιωτικό γκαράζ που βρίσκεται στην οδό Αλλαμανή 38, μετά από αίτηση του κ. Μήτσιου Αλέξανδρου. (εισ.:κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 92/2013)

10.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στην οδό Καποδιστρίου (εισ.:κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 93/2013)

11.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην τοποθέτηση ρυθμιστικής κατακόρυφης σήμανσης στη διασταύρωση των οδών Θετταλών και Δευκαλίωνος, μετά από αίτηση των κ.κ. Σούφλα και Τσίπρα.(εισ.:κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 85/2013)

12.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην μετατόπιση κολώνας φωτισμού στην Πλατεία Πλαστήρα, μετά από αίτηση του κ. Καλλιάρα Βάϊου.(εισ.:κ. Γκαβαρδίνας)
(Απόφαση ΕΠΖ 84/2013)

13.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά την παραχώρηση χώρου στην Πλατεία Πλαστήρα από 15/6/2013 έως 15/7/2013 για εγκατάσταση και λειτουργία λούνα- παρκ, μετά από αίτηση της κας Λάσδα Μαρίας.
(Απόφαση ΕΠΖ 89/2013)

14.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά την παραχώρηση χώρου στην Πλατεία Πλαστήρα από για την χρονική περίοδο ενός μήνα για εγκατάσταση και λειτουργία λούνα- παρκ, μετά από αίτηση της κας Λάσδα Μαρίας.
(Απόφαση ΕΠΖ 90/2013)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης.
(Απόφαση ΕΠΖ 75/2013)

2.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος “Επιχείρηση αναψυχής αναψυχής (Καφετέρια- Καφέ Μπαρ)” στην Σαββάλα Μαίρη του Δημητρίου στην Τοπική Κοινότητα Προδρόμου του Δήμου Καρδίτσας.
(Απόφαση ΕΠΖ 76/2013)

3.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος “Επιχείρηση αναψυχής” στην Ξυδιά Μαρία του Αλεξάνδρου στην Τοπική Κοινότητα Καλλιθήρου του Δήμου Καρδίτσας.
(Απόφαση ΕΠΖ 77/2013)

4.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση άδειας χρήσης μουσικής και παράτασης ωραρίου λειτουργίας “Ψητοπωλείο” του Μουταρέλου Κωνσταντίνου του Παναγιώτη στην Τοπική Κοινότητα Καλλιφωνίου.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 78/2013)

5.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με την κοπή δέντρου στον αύλειο χώρο του 2ου- 5ου Γυμνασίου Καρδίτσας. (εισ.: κ. Σπυροπούλου)