02/06/2023

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ;

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με εξέταση πρότασης σημειακής τροποποίησης του εγκεκριμένου γενικού πολεοδομικού σχεδίου Δημοτικής Ενότητας (Δ.Ε) Καρδίτσας στα Ο.Τ 550 Αλσους πρώην στρατοπέδου Λουμάκη και ΟΤ Γ 1329 περιοχής θύλακα Ζαχαριώτες (εισ: πρόεδρος Επιτροπής Ποιότητας Ζωής)

2. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο για την κατασκευή στάσης του υπεραστικού ΚΤΕΛ επί της Καποδιστρίου στην πλατεία Στρατολογίας (εισ: πρόεδρος Επιτροπής Ποιότητας Ζωής)

3. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με δωρεάν παραχώρηση χώρου στον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων με Ειδικές Ανάγκες των Ειδικών Σχολείων ως και Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες του Ν. Καρδίτσας (εισ: αντιδήμαρχος Ολ. Μακρή)

4. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με ανάκληση της υπ’αριθ. 239/2022 απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου και δωρεάν παραχώρηση νέου χώρου στο Περιφερειακό Τμήμα Καρδίτσας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού (εισ: αντιδήμαρχος Ολ. Μακρή)

5. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την κατάργηση η μη θέσης κενωθέντος περιπτέρου και αποξήλωση του κουβουκλίου του, στην Πλατεία Εθνικής Αντίστασης (πλατείας Στρατολογίας) (εισ: αντιδήμαρχος Ολ. Μακρή)