23/01/2017

Καρδίτσα, 18–1–2017
Απ. Πρωτ.: 647

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ
Διεξαγωγής Συνοπτικού Διαγωνισμού για την Προμήθεια:
«Προμήθεια υδραυλικών υλικών και υλικών άρδευσης Δήμου Καρδίτσας»

Ο Δήμαρχος Καρδίτσας διακηρύσσει ότι :

Ο Δήμος Καρδίτσας διενεργεί συνοπτικό διαγωνισμό για την προμήθεια «Προμήθεια υδραυλικών υλικών και υλικών άρδευσης Δήμου Καρδίτσας». Ο ενδεικτικός προϋπολογισμός είναι 48.000,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%.

Η ημερομηνία λήξης υποβολής των προσφορών είναι η 8/2/2017 και ώρα 11:00. Η ημερομηνία διεξαγωγής του διαγωνισμού είναι 8/2/2017 και ώρα 12:00.

Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτά φυσικά ή νομικά πρόσωπα και, σε περίπτωση ενώσεων οικονομικών φορέων, τα μέλη αυτών, που είναι εγκατεστημένα σε:

Όλοι οι παραπάνω έχουν δικαίωμα να λάβουν μέρος στο διαγωνισμό για το σύνολο της προμήθειας ή για μέρος αυτής. Γλώσσα προσφοράς είναι η Ελληνική.

Η εγγύηση συμμετοχής ορίζεται σε ποσοστό 2% επί του ενδεικτικού προϋπολογισμού κάθε τμήματος της προμήθειας εκτός Φ.Π.Α., (774,07 € για ολόκληρο το διαγωνισμό). Δεν αποκλείεται η συμμετοχή για τμήμα του διαγωνισμού. Για κάθε τμήμα, για το οποίο υπάρχει εκδήλωση ενδιαφέροντος θα υπολογιστεί αντίστοιχα η εγγύηση συμμετοχής. Η ισχύς της προσφοράς είναι 6 μήνες από την επομένη της διενέργειας του διαγωνισμού. Υπάρχουν ειδικές προδιαγραφές και όροι. Η παράδοση θα γίνει τμηματικά σύμφωνα με τους όρους της αναλυτικής διακήρυξης εντός διαστήματος έξι μηνών. Υπάρχει δικαίωμα προαίρεσης από την πλευρά της αναθέτουσας αρχής. Δεν γίνονται δεκτές εναλλακτικές προσφορές. Η χρηματοδότηση είναι από πόρους του προγράμματος Κοινωφελούς Εργασίας και από ΣΑΤΑ. Η πληρωμή θα γίνει τμηματικά.

Θα παρέχεται ελεύθερη, άμεση και πλήρης πρόσβαση στα τεύχη του διαγωνισμού στην ιστοσελίδα του Δήμου Καρδίτσας dimoskarditsas.gov.gr στην διαδρομή: Διαφάνεια ► Διαγωνισμοί ► Διαγωνισμοί Προμηθειών από την ημερομηνία ανάρτησης του διαγωνισμού.

Περισσότερα στοιχεία και πληροφορίες για τη διακήρυξη δίδονται στο τηλ.: 24413-54876, fax:24413-54804, (αρμόδιος υπάλληλος κ. Τσεκούρας Παναγιώτης) στη Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Καρδίτσας (οδός Σαρανταπόρου 140, Τ.Κ. 43100) τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.

Ο Δήμαρχος Καρδίτσας
ΑΛΕΞΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ