15/02/2014

Την  Τρίτη 4 Φεβρουαρίου 2014 και ώρα 17.00 στην αίθουσα του Δημοτικού Κινηματοθεάτρου για ενημέρωση φορέων και δημοτών

Το Β1 Στάδιο της Μελέτης με τίτλο: «Μελέτη Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου διευρυμένου Δήμου Καρδίτσας» – αφορά την πόλη της Καρδίτσας, τη Δημοτική Κοινότητα Καρδιτσομαγούλας και τις Τοπικές Κοινότητες Αρτεσιανού, Αγιοπηγής, Παλαιοκκλησίου και Ρούσσου,- παρέδωσαν την Πέμπτη 30/1 στην αρμόδια υπηρεσία του Δήμου, οι ανάδοχοι μελετητές.

Για την παρουσίαση της πρότασης στους εμπλεκόμενους και ενδιαφερόμενους φορείς, αλλά και όλους τους πολίτες, ο Δήμος Καρδίτσας  διοργανώνει την Τρίτη 4 Φεβρουαρίου 2014 και ώρα 17:00 στην αίθουσα του Δημοτικού Κινηματοθέατρου δημόσια ανοιχτή συνάντηση.

Στη διάρκεια της συνάντησης θα γίνει αρχικά η παρουσίαση της πρότασης του Β1 Σταδίου και θα επακολουθήσει συζήτηση επί των προτάσεων για να καταγραφούν  όλες  οι απόψεις.

Η πρόταση  θα δοθεί – σταλεί στη συνέχεια και σε ηλεκτρονική μορφή σε εμπλεκόμενες υπηρεσίες και φορείς για την καλύτερη ενημέρωσή τους, προκειμένου  να γνωμοδοτήσουν  στα θέματα της αρμοδιότητάς τους, εντός χρονικής προθεσμίας 2 μηνών από την ημερομηνία παρουσίασης της Πρότασης του Β1 Σταδίου.

Η γνωμοδότησή των υπηρεσιών και των φορέων θα ληφθεί  υπόψη για την ολοκλήρωση  της πρότασης,  στο Β2 Στάδιο της μελέτης  και αφού προηγηθεί συζήτηση επί της πρότασης στο Δημοτικό Συμβούλιο.

Η πρόταση, θα βρίσκεται  όλο το παραπάνω διάστημα αναρτημένη και στην ιστοσελίδα του Δήμου: dimoskarditsas.gov.gr για ενημέρωση κάθε ενδιαφερόμενου.

Π1: Δομικό σχέδιο χωρικής οργάνωσης
Π2: Οργάνωση χρήσεων γης και προστασία περιβάλλοντος
Π3.1/1: Πολεοδομικής οργάνωση Καρδίτσας – Καρδιτσομαγούλας – Αρτεσιανού
Π3.1/2: Πολεοδομική οργάνωση Καρδίτσας
Π3.1/3: Πολεοδομική οργάνωση Αγιοπηγής – Ρούσσου
Π3.1/4: Πολεοδομική οργάνωση Παλαιοκκλησίου
Π3.2/1: Πολεοδομική οργάνωση – Μικτές πυκνότητες – Μέσος Σ.Δ.
Π3.2/2: Πολεοδομική οργάνωση – Μικτές πυκνότητες – Μέσος Σ.Δ.
Κείμενο Μελέτης (Τελικό)
Παρουσίαση Μελέτης

Σε περίπτωση δυσκολίας μεταφόρτωσης αρχείων υπάρχει η δυνατότητα να μεταφορτωθούν και από τους παρακάτω συνδέσμους:

Π1: Δομικό σχέδιο χωρικής οργάνωσης
Π2: Οργάνωση χρήσεων γης και προστασία περιβάλλοντος
Π3.1/1: Πολεοδομικής οργάνωση Καρδίτσας – Καρδιτσομαγούλας – Αρτεσιανού
Π3.1/2: Πολεοδομική οργάνωση Καρδίτσας
Π3.1/3: Πολεοδομική οργάνωση Αγιοπηγής – Ρούσσου
Π3.1/4: Πολεοδομική οργάνωση Παλαιοκκλησίου
Π3.2/1: Πολεοδομική οργάνωση – Μικτές πυκνότητες – Μέσος Σ.Δ.
Π3.2/2: Πολεοδομική οργάνωση – Μικτές πυκνότητες – Μέσος Σ.Δ.
Κείμενο Μελέτης (Τελικό)
Παρουσίαση Μελέτης