Ολοκληρώθηκαν σημαντικές παρεμβάσεις στο κλειστό γυμναστήριο Καρδίτσας

25/10/2013

Σειρά παρεμβάσεων και συντηρήσεων, με στόχο την καλύτερη λειτουργία του Κλειστού Γυμναστηρίου Καρδίτσας ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου για τις ομάδες που φιλοξενούνται σ' αυτό, υλοποίησε το προηγούμενο διάστημα ο Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού και Αθλητισμού Καρδίτσας.

Ειδικότερα εκτελέστηκαν οι παρακάτω εργασίες:

Ο Πρόεδρος του ΔΟΠΑΚ κ. Νικ. Καραγιάννης δήλωσε σχετικά:

Είναι γεγονός οτι υπό την παρούσα οικονομική συγκυρία και για τα οικονομικά δεδομένα του Δήμου, η συντήρηση των αθλητικών εγκαταστάσεων του Δήμου Καρδίτσας είναι δύσκολο και δαπανηρό έργο. Θέλω όμως να διαβεβαιώσω όλα τα αθλητικά σωματεία και τους δημότες οτι από τη Δημοτική Αρχή, τη Διοίκηση του ΔΟΠΑΚ και τους εργαζόμενους του Οργανισμού καταβάλλεται τεράστια προσπάθεια, ώστε τόσο το Κλειστό Γυμναστήριο, όσο και όλες οι αθλητικές εγκαταστάσεις του Δήμου να βρίσκονται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση.