06/06/2024
5/6/2024
Αρ. Πρωτοκόλλου: 18342

Περίληψη διακήρυξης εκδήλωσης ενδιαφέροντος,

μίσθωσης ακινήτου, για την προσωρινή στέγαση ανεπιτηρητων παραγωγικών ζώων

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

Προκηρύσσει δημοπρασία για τη μίσθωση ακινήτου με σταυλική εγκατάσταση, για την προσωρινή φύλαξη παραγωγικών ζώων. Το ακίνητο πρέπει να έχει εμβαδό τουλάχιστον 1,00 στρέμμα και να βρίσκεται εντός των διοικητικών ορίων του δήμου Καρδίτσας, ή και όμορου δήμου.

Οι ενδιαφερόμενοι σε Α΄ φάση πρέπει να εκδηλώσουν ενδιαφέρον, σε προθεσμία τριάντα (30) ημερών από τη δημοσίευση της διακήρυξης, από την 8η Ιουνίου έως και την 9η Ιουλίου, ημέρα Δευτέρα και ώρα, έως την 13:00 μ.μ..

Οι προσφορές ενδιαφέροντος αποστέλλονται στην αρμόδια δημοτική υπηρεσία, στη ταχ. διεύθυνση Μυρμιδόνων 2, στο γραφείο 2- πρωτόκολλο- στο ισόγειο, και παραδίδονται στη συνέχεια στην αρμόδια Επιτροπή του άρθρου 186 του Ν. 3463/06 και του ΠΔ 270/81, η οποία με επιτόπιο έρευνα, κρίνει περί της καταλληλότητος των προσφερομένων ακινήτων, για το ποσό της μισθωτικής αξίας των και περί του αν ταύτα πληρούν τους όρους της οικείας διακήρυξης, συντασσομένης σχετικής έκθεσης, εντός διορίας δέκα (10) ημερών από της λήψεως των προσφορών. Οι λόγοι αποκλεισμού ακινήτου τινός, αιτιολογούνται επαρκώς στην έκθεση.

Πληροφορίες και αντίγραφα της διακήρυξης της δημοπρασίας, παρέχονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, από τη Δ/νση Προγραμματισμού, Πληροφορικής και Αγροτικής Ανάπτυξης, στο ισόγειο του δημαρχείου Καρδίτσας, καθώς και στην ιστοσελίδα του δήμου.

Διεύθυνση: Μυρμιδόνων 2, τηλέφωνα 2441350840, 50005, 50775.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΤΣΙΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ