12/04/2013

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος «Επιχείρησης Μαζικής εστίασης & αναψυχής (κανονικού γεύματος)» στον Κουρτεσιώτη Θωμά του Κων/νου στην Τοπική Κοινότητα Αρτεσιανού του Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 41/2013)

2.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση προέγκρισης άδειας ίδρυσης καταστήματος «Επιχείρησης Μαζικής εστίασης & αναψυχής» στον Παπαδημητρίου Σπυρίδωνα του Ηλία στην Τοπική Κοινότητα Σταυρού (θέση Καλαμποκιές) του Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 42/2013)

3.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην χορήγηση θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ, μετά από αίτηση του κ. Ζαχαρή Βασιλείου. (εισ. κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 43/2013)

4.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην απαγόρευση στάθμευσης στην οδό Καποδιστρίου (από το ύψος της Λ. Δημοκρατίας έως το ύψος της οδού Θετταλών) μετά από αίτηση της κας Μαρίας Νικολαϊδου. (εισ. κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 44/2013)

5.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στο χώρο της Δημοτικής Αγοράς μετά από αίτηση των κ.κ. Ντούλια Κωνσταντίνου και Παϊζάνου Δημήτριου.(εισ. κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 45/2013)

6.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την τοποθέτηση κολωνακίων επί του πεζοδρομίου της οδού Α. Παπανδρέου, μετά από αίτηση του κ. Παρμενίωνα Μπώλου.(εισ. κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 46/2013)

7.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην παραχώρηση θέσης για στάθμευση επαγγελματικού οχήματος επί της οδού Βότση, μετά από αίτηση της κας Παρθένη- Γκουντέλα Μαρίας.(εισ. κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 47/2013)

8.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην διαμόρφωση ζώνης διέλευσης πεζών επί της οδού Τζέλλα στο ύψος μεταξύ των οδών Καποδιστρίου και Κοραή.(εισ.: κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 48/2013)

9.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην δέσμευση θέσης φορτοεκφόρτωσης επί της οδού Δραγατσανίου, μετά από αίτηση του κ. Πατσιούρα Θωμά.(εισ. κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 49/2013)

10.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην τοποθέτηση σημάτων ΚΟΚ εντός του οικισμού και στο τμήμα του ασφαλτοστρωμένου ανώνυμου δρόμου που βρίσκεται βόρεια του οικισμού Δημοτικής Κοινότητας Καρδιτσομαγούλας. (εισ.: κ. Ζησοπούλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 50/2013)

11.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην τοποθέτηση εμποδίων απαγόρευσης διέλευσης οχημάτων στην πλατεία Δ. Γιολδάση (εισ.: κ. Ελευθερίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 51/2013)

12.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την παραχώρηση της Κεντρικής Πλατείας για την πραγματοποίηση εκδήλωσης για λογαριασμό του παιδικού καναλιού NICKELODEON, μετά από αίτηση του κ. Γ. Μαστοράκη.
(Απόφαση ΕΠΖ 52/2013)

13.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την παραχώρηση του αιθρίου της Δημοτικής Αγοράς για την πραγματοποίηση της 6ης εκδήλωσης για τις Φυσικές Επιστήμες στις 23 Απριλίου 2013, μετά από αίτηση του Εργαστηριακού Κέντρου Φυσικών Επιστημών.
(Απόφαση ΕΠΖ 53/2013)

14.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την παραχώρηση του αιθρίου της Δημοτικής Αγοράς (ισόγειο και ανώγειο) για την πραγματοποίηση εκδήλωσης που θα πραγματοποιηθεί στις 8 Ιουνίου 2013, μετά από αίτηση της Λέσχης Οινοφίλων Καρδίτσας.
(Απόφαση ΕΠΖ 54/2013)

15.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην χορήγηση άδειας εγκατάστασης υπαίθριου μη μόνιμου λουνα παρκ στην Πλατεία Πλαστήρα, μετά από αίτηση του κ. Λάσδα Νικόλαου.
(Απόφαση ΕΠΖ 55/2013)

16.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά στην  χορήγηση άδειας εγκατάστασης υπαίθριου μη μόνιμου λουνα παρκ στην Πλατεία Πλαστήρα, μετά από αίτηση του κ. MACHIORI ROMPERTO του LUCIANO.
(Απόφαση ΕΠΖ 56/2013)

17.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την παραχώρηση του αιθρίου της Δημοτικής Αγοράς στις 24/4/2013 μετά από αίτηση της κας Πουλιάρη Κωσταντίας (Θ.Ε.Ψ.Υ.Π.Α.).
(Απόφαση ΕΠΖ 58/2013)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης.
(Απόφαση ΕΠΖ 39/2013)

2.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση άδειας χρήσης μουσικής και παράτασης ωραρίου λειτουργίας “Καφενείο” της Γραββάνη Ελένης του Βασιλείου στην Τοπική Κοινότητα Αγίου Γεωργίου.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 40/2013)

3.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με παραχώρηση χώρου στην Πλατεία Πλαστήρα προκειμένου να τοποθετηθούν επαναφορτιζόμενα αυτοκινητάκια, μετά από αίτηση του κ. Τσαγανάκη.
(Απόφαση ΕΠΖ 57/2013)