25/11/2016

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας στον δικηγόρο του Δήμου Καρδίτσας με σχέση έμμισθης εντολής για κατάθεση αίτησης στο Μονομελές Πρωτοδικείο Καρδίτσας για αποβολή από κοινόχρηστο χώρο (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 312/2016)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας στον δικηγόρο του Δήμου Καρδίτσας με σχέση έμμισθης εντολής για παράσταση ενώπιον του Τριμελούς Διοικητικού Εφετείου Λάρισας για την αντίκρουση της με αριθμό 136/29-10-2015 αίτησης ακύρωσης του ΤΕΙ Θεσσαλίας (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 313/2016)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας στον δικηγόρο του Δήμου Καρδίτσας με σχέση έμμισθης εντολής για παράσταση ενώπιον του Μονομελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Τρικάλων για την αντίκρουση της από 23-4-2012 αγωγής του Θεοφάνη Βότση (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 314/2016)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας στον δικηγόρο του Δήμου Καρδίτσας με σχέση έμμισθης εντολής για παράσταση ενώπιον του Τριμελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Τρικάλων για την αντίκρουση της από 20-1-2016 προσφυγής των Φωτεινής, Ευγενίας, Καλλιόπης και Μαρίας Ανυφαντή (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 315/2016)
  5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας στον δικηγόρο του Δήμου Καρδίτσας με σχέση έμμισθης εντολής για παράσταση ενώπιον του Τριμελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Τρικάλων για την αντίκρουση της από 27-11-2015 προσφυγής της εταιρείας “Ευάγγελος Θεμελής και Σια Ε.Ε” (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 316/2016)
  6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παραχώρηση χώρων έναντι αντιτίμου για τοποθέτηση υπαίθριων παιχνιδιών στα πλαίσια των εκδηλώσεων “Παυσιλυπούπολη 2016 – 2017” (εισ.: αντιδήμαρχος Κων. Ψημμένος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 318/2016)
  7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ψήφιση πιστώσεων της 13ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2016 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 319/2016)
  8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων για εκμίσθωση αγροτεμαχίων της Δημοτικής Ενότητας Μητρόπολης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 320/2016)
  9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων για εκμίσθωση αγροτεμαχίων της Δημοτικής Κοινότητας Καρδιτσομαγούλας (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 321/2016)
  10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων για εκμίσθωση αγροτεμαχίων της Τοπικής Κοινότητας Αγιοπηγής (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 322/2016)
  11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων για εκμίσθωση αγροτεμαχίων της Τοπικής Κοινότητας Μυρίνης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 323/2016)
  12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση όρων, ενδεικτικού προϋπολογισμού, τεχνικών προδιαγραφών για την προμήθεια καυσίμων και λιπαντικών Δήμου Καρδίτσας και φορέων του έτους 2017 (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 324/2016)
  13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση όρων διαγωνισμού και τευχών δημοπράτησης για την προμήθεια υλικών πλακόστρωσης και πλακιδίων, υλικών συντήρησης και επισκευής κτιρίων, υλικών σιδήρου και υλικών ασφάλτου Δήμου Καρδίτσας (εισ.: Βασ. Βασίλογλου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 309/2016)
  14. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση όρων συνοπτικού διαγωνισμού και τευχών δημοπράτησης για την προμήθεια υδραυλικών υλικών και υλικών άρδευσης Δήμου Καρδίτσας (εισ.: Βασ. Βασίλογλου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 310/2016)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 308/2016)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με τροποποίηση της υπ’αριθμ. 239/2016 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής περί καθορισμού όρων για την εκμίσθωση δημοτικού καταστήματος “Κατάστημα αναψυχής – Αναψυκτήριο” στο άλσος Παπαράντζας
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 317/2016)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας στον δικηγόρο του Δήμου Καρδίτσας με σχέση έμμισθης εντολής για υποβολή αίτησης οριστικής τιμής μονάδας αποζημίωσης μετά την έκδοση της υπ’αριθμ. 151/2016 απόφασης του Μονομελούς Εφετείου Λάρισας
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 311/2016)