11/12/2023

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση απολογιστικών στοιχείων μηνός Νοεμβρίου 2023 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση δαπανών πάγιας προκαταβολής προέδρων κοινοτήτων (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με απαλλαγή υπολόγων πάγιας προκαταβολής προέδρων κοινοτήτων και έγκριση απόδοσης λογαριασμών (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παραλαβή της Μελέτης Γεωλογικής Καταλληλότητας Θυλάκων Φαναρίου – Αγ.Νικολάου – Αγ.Παρασκευής του Δήμου Καρδίτσας (εισ.: Β. Ανυφαντής)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση απόφασης ανάθεσης της σύμβασης με τίτλο: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ» με τη διαδικασία διαπραγμάτευσης χωρίς προηγούμενη δημοσίευση, σύμφωνα με τα άρθρα 32 παρ. 2γ & 32Α του Ν. 4412/2016, λόγω των έκτακτων αναγκών που προέκυψαν από τα έντονα καιρικά φαινόμενα που εκδηλώθηκαν στις 04.09.2023 και 05.09.2023 στον Δήμο Καρδίτσας (Κακοκαιρία DANIEL) (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση απόφασης ανάθεσης της σύμβασης με τίτλο: «ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ» με τη διαδικασία διαπραγμάτευσης χωρίς προηγούμενη δημοσίευση, σύμφωνα με τα άρθρα 32 παρ. 2γ & 32Α του Ν. 4412/2016, λόγω των έκτακτων αναγκών που προέκυψαν από τα έντονα καιρικά φαινόμενα που εκδηλώθηκαν στις 04.09.2023 και 05.09.2023 στον Δήμο Καρδίτσας (Κακοκαιρία DANIEL) (εισ.: αντιδήμαρχος Σωτ. Αντωνίου)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση αποφάσεων αντιδημάρχου προμήθειας τροφίμων για τις ανάγκες των Παιδικών Σταθμών Δήμου Καρδίτσας (εισ.: αντιδήμαρχος Στ. Θεολόγης)