28/07/2017

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση και ψήφιση διάθεσης πιστώσεων κωδικών του προϋπολογισμού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 256/2017)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με επικαιροποίηση της υπ’αριθ. 150/2017 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής περί διορισμού δικηγόρου για την υπόθεση της Energa και Hellas Power (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 257/2017)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγου για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για την καταχώρηση στο Κτηματολόγιο πράξεων μεταβίβασης σχολικών μονάδων στο Δήμο Καρδίτσας (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 258/2017)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του προέδρου Τ.Κ Γεωργικού (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 259/2017)
  5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του προέδρου Τ.Κ Ραχούλας (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 260/2017)
  6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του προέδρου Τ.Κ Μητρόπολης (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 261/2017)
  7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή του προέδρου Τ.Κ Απιδιάς (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 262/2017)
  8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση συστάδας του διακατεχόμενου και δημοτικού δάσους της Τ.Κ Απιδιάς (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 263/2017)
  9. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης εμβαδού 885,00 τ.μ στην Τ.Κ Σταυρού για πρόχειρο κτηνοτροφικό κατάλυμα (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 264/2017)
  10. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης εμβαδού 928,00 τ.μ στην Τ.Κ Σταυρού για πρόχειρο κτηνοτροφικό κατάλυμα (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 265/2017)
  11. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του υπ αριθμ. 10792/06-07-2017 πρακτικού της επιτροπής διενέργειας αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του ηλεκτρονικού ανοικτού διεθνή διαγωνισμού με θέμα την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ” που χρηματοδοτείται από το Ταμείο Ευρωπαϊκής βοήθειας για τους άπορους (Τ.Ε.Β.Α.)» που αφορά ανάδειξη οριστικών αναδόχων (εισ.: Β. Ανυφαντής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 266/2017)
  12. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του υπ αριθμ. 10792/06-07-2017 πρακτικού της επιτροπής διενέργειας αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του ηλεκτρονικού ανοικτού διεθνή διαγωνισμού με θέμα την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ” που χρηματοδοτείται από το Ταμείο Ευρωπαϊκής βοήθειας για τους άπορους (Τ.Ε.Β.Α.)», όπως συντάχθηκε από την αρμόδια επιτροπή διενέργειας και αφορά την κήρυξη προσωρινού αναδόχου ως έκπτωτου και ορισμό νέων προσωρινών αναδόχων (εισ.: Β. Ανυφαντής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 267/2017)
  13. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του υπ αριθμ. 10791/06-07-2017 πρακτικού της επιτροπής διενέργειας αποσφράγισης και αξιολόγησης προσφορών του ηλεκτρονικού ανοικτού διεθνή διαγωνισμού με θέμα την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ” που χρηματοδοτείται από το Ταμείο Ευρωπαϊκής βοήθειας για τους άπορους (Τ.Ε.Β.Α.)» που αφορά ανάδειξη οριστικών αναδόχων (εισ.: Β. Ανυφαντής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 268/2017)
  14. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού I του διαγωνισμού για την κατασκευή του έργου «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2017 ΣΤΗ Δ.Ε.ΚΑΛΛΙΦΩΝΙΟΥ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 269/2017)
  15. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση του πρακτικού I του διαγωνισμού για την κατασκευή του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΥΠΟΔΟΜΩΝ Δ.Ε.ΚΑΛΛΙΦΩΝΙΟΥ ΚΑΙ ΙΤΑΜΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 270/2017)
  16. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση αποφάσεων δημάρχου για απ’ ευθείας ανάθεση καυσίμων κίνησης μέχρι την ολοκλήρωση του διαγωνισμού καυσίμων – λιπαντικών Δήμου Καρδίτσας και φορέων του έτους 2017 (εισ.: Γ. Αγγέλου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 271/2017)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης εκτός ημερήσιας διάταξης.
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 252/2017)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων διαγωνισμού για την ανάθεση εκπόνησης διαχειριστικής μελέτης του διακατεχόμενου δάσους Τ.Κ Πορτίτσας, περιόδου 2017-2022
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 253/2017)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων πλειοδοτικής δημοπρασίας δύο κενωθέντων περιπτέρων