06/07/2017

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αποδοχή δωρεάς οικοπέδου ιδιοκτησίας Βλάση Παλάσκα (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 223/2017)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ορισμό υπολόγων για την καταβολή προνοιακών επιδομάτων διμήνου Μαϊου – Ιουνίου 2017 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 224/2017)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με εκ νέου ορισμό υπολόγου για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για την εκτέλεση του έργου “Συμπλήρωση ΦΟΠ στο 3ο χλμ. Καρδίτσας Ρούσσου” (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 225/2017)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με εκ νέου ορισμό υπολόγου για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για το έργο “Συμπλήρωση ΦΟΠ στην Τ.Κ Καροπλεσίου” (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 226/2017)
  5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στην Τ.Κ Σταυρού για πρόχειρο κτηνοτροφικό κατάλυμα (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 227/2017)
  6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση των όρων διακήρυξης του έργου «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΑΠΟ ΘΕΟΜΗΝΙΕΣ ΣΤΟ ΟΔΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΕΤΟΥΣ 2017» (εισ.:Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 228/2017)
  7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση των όρων διακήρυξης του έργου «ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΤΟΛΙΣΘΗΤΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ» (εισ.:Β. Ελευθερίου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 229/2017)
  8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση αποφάσεων δημάρχου για απ’ ευθείας ανάθεση καυσίμων κίνησης μέχρι την ολοκλήρωση του διαγωνισμού καυσίμων – λιπαντικών Δήμου Καρδίτσας και φορέων του έτους 2017 (εισ.: Γ. Αγγέλου)
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 230/2017)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Έγκριση συζήτησης θέματος εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 221/2017)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της 9ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού Δήμου Καρδίτσας έτους 2017
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 222/2017)
  2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικού κατακύρωσης του διαγωνισμού της προμήθειας με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ»
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 231/2017)
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αναβολή διαγωνισμού έργου και καθορισμό νέας ημερομηνίας διεξαγωγής του διαγωνισμού για το έργο: «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΕΩΝ Α.Μ.Ε.Α.»
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 232/2017)
  4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση δαπάνης και ψήφιση διάθεσης πίστωσης πολυετούς δαπάνης για τη σίτιση των μαθητών του Μουσικού Σχολείου Καρδίτσας περιόδου 2017 – 2018
    (Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 233/2017)
  5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων για τη διενέργεια διαγωνισμού για τη σίτιση των μαθητών του Μουσικού Σχολείου Καρδίτσας περιόδου 2017 – 2018