20/08/2015

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της 10ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού του Δήμου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2015 (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 245/2015)

2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με τροποποίηση της υπ’αριθμ 44/2015 απόφασης Οικονομικής Επιτροπής περί σύστασης πάγιας προκαταβολής του Δημάρχου Καρδίτσας οικονομικού έτους 2015 (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 246/2015)

3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων διακήρυξης ανοιχτού διαγωνισμού για την ανάθεση εργασιών αφής κανδηλιών και καθαρισμού τάφων στο Δημοτικό Κοιμητήριο (εισ.: πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 244/2015)

4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάθεση εργασιών διαμόρφωσης κοινόχρηστου χώρου στον οικισμό “Μαύρικα” για την τοποθέτηση δύο containers στα πλαίσια της πράξης “Κέντρο Στήριξης Ρομά και ευπαθών ομάδων” (εισ.: Κων. Κορκόντζελος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 247/2015)

5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας του έργου «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ – ΕΠΑΝΑΧΡΗΣΗ ΠΑΛΙΑΣ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΠΟΘΗΚΗΣ ΣΤΗ Δ.Κ.ΚΑΡΔΙΤΣΟΜΑΓΟΥΛΑΣ» (εισ.: Β. Ελευθερίου)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 248/2015)

6. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση ή μη πρακτικών δημοπρασίας με σκοπό την επιλογή αναδόχου για την ανάθεση εκπόνησης της μελέτης “Μελέτη Προστασίας και Διαχείρισης Δημοτικού Δάσους Ραχούλας ΔΕ Ιτάμου Δήμου Καρδίτσας περιόδου 2015-2024 “ (εισ.: Ελ. Νταβανά)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 249/2015)

7. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση πρακτικών δημοπρασίας εκμίσθωσης του δικαιώματος υλοτόμησης συστάδων του διακατεχόμενου και δημοτικού δάσους Τ.Κ Απιδιάς (εισ.: Αικ. Μεσδανίτη)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 250/2015)

8. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση αποφάσεων δήμαρχου ανάθεσης καυσίμων μέχρι την έναρξη εφαρμογής της σύμβασης (εισ.: Ιω. Κατσαούνος)
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 251/2015)

ΘΕΜΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θέματος εκτός ημερήσιας διάταξης
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 242/2015)

1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με καθορισμό όρων διακήρυξης ανοιχτού διαγωνισμού για την ανάθεση εργασιών εκταφής στο Δημοτικό Κοιμητήριο
(Απόφαση Οικονομικής Επιτροπής 243/2015)