26/09/2012

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση άδειας λειτουργίας “Οβελιστήριο” της Κρομμύδα Παρασκευής του Βασιλείου στην Τοπική Κοινότητα Μητρόπολης του Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 140/2012)

2.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση άδειας λειτουργίας “Καφενείο- Παντοπωλείο” του Σκοτίδα Κωνσταντίνου του Βαϊου στην Τοπική Κοινότητα Ξινονερίου του Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 141/2012)

3.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με ανάκληση άδειας λειτουργίας “Καφέ- Ψησταριά” του Φουστανά Δημήτριου του Βασιλείου στην Τοπική Κοινότητα Ξινονερίου του Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 142/2012)

4.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με αφαίρεση – ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος «Καφενείο» του Ιασωνίδη Παναγιώτη του Παναγιώτη που βρίσκεται επί της οδού Μ. Αλεξάνδρου & Δ. Λάππα στον Δήμο Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 138/2012)

5.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση άδειας χρήσης μουσικής και παράτασης ωραρίου λειτουργίας “Καφενείο” της Παπαγεωργίου Βαϊας του Νικολάου στην Τοπική Κοινότητα Μητρόπολης του Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 143/2012)

6.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με χορήγηση άδειας χρήσης μουσικής και παράτασης ωραρίου λειτουργίας “Καφενείο- Οβελιστήριο” του Γιαννόπουλου Κωνσταντίνου του Βασιλείου στην Τοπική Κοινότητα Καλλιφωνίου του Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Αθανασίου)
(Απόφαση ΕΠΖ 144/2012)

7.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με την έκδοση κανονιστικής απόφασης που αφορά τον καθορισμό θέσεων στάσιμων καντινών σε ιδιωτικό χώρο στις Τοπικές Κοινότητες Μυρίνης και Ραχούλας του Δήμου Καρδίτσας.(εισ.:κ. Τζέλλου)
(Απόφαση ΕΠΖ 145/2012)

8.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με επισκευή πεζοδρομίου επί της οδού Χαρίτου.
(Απόφαση ΕΠΖ 146/2012)

9.Συζήτηση και λήψη απόφασης επί της αίτησης του κ. Τσακανίκα Γεώργιου για μετατόπιση στύλου, φύτευση λουλουδιών σε παρακείμενα παρτέρια και αλλαγή πλακιδίων με ίδια έξοδα, έμπροσθεν του καταστήματός του επί της οδού Δ. Τερτίπη και Λ. Σακελλαρίου.
(Απόφαση ΕΠΖ 139/2012)

10.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με συνέχιση απαλλοτρίωσης με σκοπό τη συντέλεσή της και τη διάνοιξη δρόμων στα οικοδομικά τετράγωνα 146Α, 146Β και 142 επί της οδού Μακεδονίας (Στυλιανή Κουτζαμάνη και Αθηνά Γεωργιάδη).(εισ.:κ.Χατζής)
(Απόφαση ΕΠΖ 137/2012)

11.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο επί της υπ. αριθμ. 5/2012 απόφασης του Τοπικού Συμβουλίου Ρούσσου σχετικά με διάθεση των βοσκήσιμων εκτάσεων που βρίσκονται στην περιφέρεια της Τ.Κ Ρούσσου για το έτος 2012
(Απόφαση ΕΠΖ 147/2012)

ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1.Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση συζήτησης θεμάτων εκτός ημερήσιας διάταξης.
(Απόφαση ΕΠΖ 135/2012)

2.Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με χορήγηση προέγκρισης άδειας ίδρυσης του καταστήματος “Καφέ- Ουζερί- Ψητοπωλείο” της Γαλούση Αναστασίας του Δημητρίου που βρίσκεται στην Τοπική Κοινότητα Μακρυχωρίου του Δήμου Καρδίτσας.
(Απόφαση ΕΠΖ 136/2012)