30/04/2013

???????????????????????????????Ξεκινά από αύριο Τρίτη 30/4 η Β' φάση πιλοτικής λειτουργίας του Αυτοματοποιημένου Συστήματος Κοινοχρήστων Ποδηλάτων του Δήμου Καρδίτσας για όλους τους δημότες. Στη διάρκεια αυτής της φάσης τα ποδήλατα θα διατίθενται δωρεάν.

Οι κάρτες χρήσης θα δίνονται από το γραφείο μηχανοργάνωσης του Δήμου Καρδίτσας (Αρτεσιανού 1, 2ος όροφος, πληροφορίες: Κωνσταντίνος Κορκόντζελος).

Οι δημότες που επιθυμούν να παραλάβουν κάρτα δωρεάν χρήσης των ποδηλάτων, θα πρέπει να έχουν μαζί τους φωτοαντίγραφο της ταυτότητάς τους.

Επίσης θα συμπληρώνουν αίτηση εγγραφής στο σύστημα και υπεύθυνη δήλωση για την δωρεάν παραλαβή της κάρτας και την αποδοχή των όρων χρήσεως του συστήματος, όπως αυτοί αναρτήθηκαν στην ιστοσελίδα του Δήμου Καρδίτσας, dimoskarditsas.gov.gr