25/05/2021

Ο Δήμος Καρδίτσας και συγκεκριμένα η Αντιδημαρχία Εθελοντισμού, Ειδικών Πληθυσμιακών-Κοινωνικών Ομάδων και Αλληλεγγύης του Κοινωνικού Παντοπωλείου για το μήνα ΑΠΡΙΛΙΟ 2021 προσέφερε:

α) Σε 220 οικογένειες τρόφιμα, νωπά κρέατα, γαλακτοκομικά είδη, γλυκά, λαχανικά, φρούτα, είδη προσωπικής υγιεινής κ.α. μέσω του κοινωνικού παντοπωλείου.

β) Σίτισε 180 άτομα από φαγητό του Μουσικού σχολείου σε Άπορους- Άστεγους.

γ) Σε άπορες οικογένειες μέσω Πρόνοιας προσφέρθηκαν 38 σακούλες με τρόφιμα κ.λ.π.

δ) Σε εννέα χωριά του Δήμου Καρδίτσας δόθηκαν τρόφιμα μακράς διάρκειας σύμφωνα με το εκκαθαριστικό τους σημείωμα σε άπορες οικογένειες.

Για τον μήνα Απρίλιο δόθηκαν 738 τεμάχια προϊόντων από τον ΑΒ Βασιλόπουλο. (Η διανομή γίνεται καθημερινά βάσει κοινωνικών και οικονομικών κριτηρίων).

Για την ευγενή ανθρώπινη και αξιέπαινη προσφορά τους θέλουμε να ευχαριστήσουμε:

– Την επιχείρηση «Θαλάσσιος κόσμος» για τις μερίδες φαγητού.

– Γνωστή επιχείρηση Νωπών Κρεάτων για την προσφορά προϊόντων της.

– Συλλογή τροφίμων από καλάθι αλληλεγγύης στο super market «ΓΑΛΑΞΙΑΣ» της πόλης μας.

– Τη Βιολογική Λαϊκή Αγορά της πόλης μας.

– Τον συμπολίτη μας Γκαραγκάνη Χρήστο για την προσφορά του σε αυγά για τους άπορους του κοινωνικού παντοπωλείου.

– Ανώνυμη προσφορά συμπολίτισσα μας σε τρόφιμα.

Τα ανωτέρω δόθηκαν σε συμπολίτες μας που είναι εγγεγραμμένοι στο Μητρώο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Καρδίτσας.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε μέσω του τύπου όλους τους ανωτέρω που μα πρόσφεραν τα προϊόντα τους, διότι χωρίς αυτούς δεν θα μπορούσαμε να στηρίξουμε τους συμπολίτες μας, που έχουν ανάγκη.

Τέλος θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους εθελοντές μα που για ακόμη μία φορά βοήθησαν ανιδιοτελώς την Αντιδημαρχία μας καθώς και τους συμπολίτες μας που προσφέρουν καθημερινά από το εισόδημα τους και στηρίζουν έμπρακτα το Κοινωνικό Παντοπωλείο.