Τους Καρδιτσιώτες αθλητές που μετείχαν στην Ολυμπιάδα υποδέχθηκε στο Δημαρχείο ο Βασίλης Τσιάκος

11/08/2021

Τους Καρδιτσιώτες αθλητές που μετείχαν στην ολυμπιάδα στο Τόκιο, υποδέχθηκε στο γραφείο του ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Β. Τσιάκος. Ο κ. Τσιάκος συνεχάρη για μια ακόμη φορά δημόσια για τη μεγάλη επιτυχία της την Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (η οποία ωστόσο δεν κατάφερε να παραστεί στη συνάντηση ) καθώς και τους Αλέξανδρο Παπαμιχαήλ, Πένυ Τσινοπούλου και Δημ. Τσιάμη. Ο Δήμαρχος τους προσέφερε αναμνηστική πλακέτα και τους είπε ότι η Καρδίτσα είναι περήφανη για τα αποτελέσματα που έφεραν καθώς και για τη συμμετοχή τους στο κορυφαίο αθλητικό γεγονός. Επίσης τους είπε ότι ο Δήμος Καρδίτσας βρίσκεται στο πλευρό τους και τους στηρίζει και στα μελλοντικά τους βήματα. Από την πλευρά τους οι αθλητές ευχαρίστησαν τη δημοτική αρχή για την υποστήριξη. Στη συνάντηση παραβρέθηκε και ο προπονητής της Πένυς Τσινοπούλου, Αθανάσιος Δεληγιάννης.