Τον Δήμαρχο Καρδίτσας κ. Β. Τσιάκο επισκέφτηκε ο Θωμάς Ζευγαράς

17/05/2022

Ο νεαρός μπασκετμπολίστας συνεχίζει την επιτυχημένη πορεία του στην Αμερική

Ένα γνήσιο και ταυτόχρονα πολλά υποσχόμενο παιδί της Καρδίτσας που διαπρέπει στην Αμερική, υποδέχθηκε στο γραφείο του ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Βασίλης Τσιάκος. Ο Δήμαρχος συνάντησε τον νεαρό Θωμά Ζευγαρά ο οποίος σπουδάζει κινησιολογία στο πανεπιστήμιο incarnate word των ΗΠΑ με υποτροφία και ταυτόχρονα παίζει μπάσκετ στην κολεγιακή διοργάνωση southland conference. Ο Θωμάς Ζευγαράς συνοδευόταν από τον πατέρα του Νίκο και είχε μια σύντομη αλλά ουσιαστική συνομιλία με τον Δήμαρχο. Συζήτησαν για το άθλημα στο οποίο διακρίνεται ο Θωμάς καθώς είναι ένας εξαιρετικός και πολλά υποσχόμενος παίκτης με ύψος 2.07 μ. και με ηλικία μόλις 21 χρόνων. Ο Δήμαρχος ευχήθηκε κάθε επιτυχία στον Θωμά και τον συμβούλευσε να δώσει τον καλύτερο του εαυτό καθώς οι ευκαιρίες είναι όλες μπροστά του. Από την πλευρά του ο Θωμάς ένα παιδί απολύτως συνειδητοποιημένο που αγαπάει ιδιαίτερα αυτό που κάνει, δέχθηκε με χαρά τις συμβουλές του Δημάρχου. Παράλληλα τον ενημέρωσε ότι για τη θερινή περίοδο θα βρίσκεται στην Καρδίτσα και θα προπονείται στις εγκαταστάσεις του παλαιού και του νέου κλειστού. Ο Δήμαρχος τον διαβεβαίωσε ότι θα δώσει τις απαραίτητες κατευθύνσεις, ώστε να γίνονται απρόσκοπτα οι προπονήσεις του. Ο Θωμάς μετά την ολοκλήρωση των προπτυχιακών σπουδών του, θα ακολουθήσει μεταπτυχιακές σπουδές στη φυσιοθεραπεία και συγχρόνως φιλοδοξεί να φτάσει ψηλά στο άθλημα που αγαπάει, το μπάσκετ.