Τον Δήμαρχο Καρδίτσας επισκέφτηκαν εκπρόσωποι των ακαδημιών ποδοσφαίρου

15/09/2021

Το Δήμαρχο Καρδίτσας κ. Β. Τσιάκο επισκέφτηκαν στο γραφείο του οι εκπρόσωποι των τοπικών ακαδημιών ποδοσφαίρου. Στη συνάντηση οι εκπρόσωποι των ακαδημιών ενημέρωσαν το Δήμαρχο για ζητήματα που αντιμετωπίζουν καθώς και για τις προοπτικές του τοπικού ερασιτεχνικού αθλητισμού και ζήτησαν την στήριξη του. Από την πλευρά του ο Δήμαρχος τους ευχαρίστησε για την άριστη συνεργασία καθώς και για τη δουλειά που κάνουν στο τομέα της νεολαίας και του αθλητισμού. Ακόμη ο Δήμαρχος συμπλήρωσε ότι η Δημοτική αρχή στηρίζει τον επαγγελματικό αθλητισμό της περιοχής αλλά βρίσκεται και στο πλευρό του ερασιτεχνικού αθλητισμού, αφού όπως υπογράμμισε η προσφορά του είναι σημαντική ιδιαίτερα στη νέα γενιά. Στη συνάντηση μετείχαν οι εκπρόσωποι του ΑΟΚ Ευθύμιος Σδρόλιας, της Νίκης Καμινάδων Κων/νος Σιακάρας, του Πανελληνίου Κων/νος Γκαβογιάννης, του Ταυρωπού – ΑΠΟΚ Αθανάσιος Βερούλιας, του Πλαστήρα Κων/νος Τσίλιας και του Εθνικού Ηρακλής Μασούρας.