26/08/2022

Την Καρδιτσιώτισσα αθλήτρια μέλος της Εθνικής Ομάδας του Ταεκβοντό Κωνσταντίνα (Νάντια) Χαρόβα υποδέχθηκε στο γραφείο του ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Βασίλης Τσιάκος. Ο Δήμαρχος δέχθηκε την αθλήτρια για να την συγχαρεί και να την βραβεύσει για την σημαντική επιτυχία που είχε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του αθλήματος. Το παγκόσμιο πρωτάθλημα διεξήχθη στην Σόφια της Βουλγαρίας τέλος Ιουλίου με αρχές Αυγούστου και η αθλήτρια του Αθλητικού Συλλόγου «Πρωτέας» κατέκτησε την 5η θέση. Ο Δήμαρχος συνεχάρη την αθλήτρια που είναι μολις 14 χρονών για την μεγάλη της επιτυχία και της ευχήθηκε να έχει μια ακόμη μεγαλύτερη πορεία. «Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι καθώς νέα παιδιά της πόλης μας καταγράφουν σημαντικές επιτυχίες στον χώρο του αθλητισμού. Με έργα υποδομής που δημιουργούμε, με την ηθική και υλική συμπαράσταση του Δήμου αλλά και της πολιτείας, οι αθλητές μας ανεβαίνουν όλο και ψηλότερα! Εύχομαι στην Κωνσταντίνα να συνεχίσει με το ίδιο πάθος και ζήλο, να αγωνίζεται και να φέρνει διακρίσεις στην χώρα και την ιδιαίτερη πατρίδα της. Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν και στον προπονητή της αλλά και στο σύλλογο της, τον Πρωτέα» κατέληξε ο Δήμαρχος. Στη διαδικασία της βράβευσης παραβρέθηκαν ακόμη ο προπονητής της Παναγιώτης Φλίσκας, ο πατέρας της Δημήτρης Χαρόβας και ο αντιδήμαρχος κ. Σωτ. Αντωνίου.