11/01/2016

Τους χορηγούς, τους υποστηρικτές, τους συμμετέχοντες και τους εθελοντές είχε την ευκαιρία να ευχαριστήσει και προσωπικά
ο Δήμαρχος κ. Φωτ. Αλεξάκος σε συνάντηση που είχε μαζί τους στο Παυσίλυπο

ethelontesΤην ευκαιρία να ευχαριστήσει και προσωπικά τους χορηγούς, τους υποστηρικτές, τους συμμετέχοντες, τους εθελοντές και όλους όσοι συνετέλεσαν στην επιτυχία των εορταστικών εκδηλώσεων του Δήμου Καρδίτσας και της “Παυσιλυπούπολης” είχε ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Φωτ. Αλεξάκος, σε συνάντηση που πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία του στο αναψυκτήριο του Παυσιλύπου.

Κατά τη διάρκεια της συνάντησης πέρα από τις ευχαριστίες της Δημοτικής Αρχής ακούστηκαν και ενδιαφέρουσες προτάσεις και παρατηρήσεις για τον εμπλουτισμό των δραστηριοτήτων και των εορταστικών εκδηλώσεων της νέας χρονιάς.

Ευχαριστήρια δήλωση του Δημάρχου Καρδίτσας

Με αφορμή την ολοκλήρωση των εορταστικών εκδηλώσεων του Δήμου Καρδίτσας κ. Αλεξάκος έκανε την ακόλουθη δήλωση:

“Θέλω από καρδιάς να σας ευχαριστήσω όλους, όσοι συνέβαλαν στην οργάνωση και την υλοποίηση του προγράμματος των εορταστικών εκδηλώσεων του Δήμου. Η “Παυσιλυπούπολη”, το θεματικό πάρκο δραστηριοτήτων και ψυχαγωγίας που δημιουργήσαμε στο άλσος του Παυσιλύπου, λειτούργησε με ιδιαίτερη επιτυχία και αγκαλιάστηκε τόσο από τους συμπολίτες, όσο και από τους επισκέπτες της πόλης μας αποκομίζοντας πολύ θετικά σχόλια. Προβλήθηκε μάλιστα και πανελλήνια μέσω της ΕΡΤ που ανέλαβε χορηγός επικοινωνίας και την ευχαριστούμε γι' αυτό, αλλά και της εκπομπής “Πρώτη Γραμμή” του ΣΚΑΙ που έκανε ζωντανή σύνδεση με το πάρκο.
Το πιο θετικό και ενθαρρυντικό βέβαια είναι οτι η“Παυσιλυπούπολη”πρόσφερε στιγμές χαράς και δημιουργίας στα παιδιά της πόλης που την επισκέφθηκαν είτε οργανωμένα με τα σχολεία τους είτε μεμονωμένα με τους γονείς τους και συμμετείχαν στις δραστηριότητές της. Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω τις Δ/νσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, τους διευθυντές και τους εκπαιδευτικούς των σχολείων για τις οργανωμένες επισκέψεις 4000 και πλέον μαθητών στην “Παυσιλυπούπολη”

Θέλω ιδιαίτερα να ευχαριστήσω για την οικονομική τους υποστήριξη τους χορηγούς μας:

Να ευχαριστήσω επίσης τις τοπικές επιχειρήσεις που ήταν Υποστηρικτές των εκδηλώσεων προσφέροντας υλικά και υπηρεσίες

Ευχαριστώ ιδιαίτερα:

Ιδιαίτερες ευχαριστίες οφείλω στα μέλη της Οργανωτικής Επιτροπής και την εθελοντική ομάδα εργασίας, καθώς και τους εμπλεκόμενους αιρετούς και υπηρεσιακούς παράγοντες του Δήμου που έφεραν εις πέρας με επιτυχία και με πολύ προσωπική εργασία τη δύσκολη αποστολή να στήσουν την Παυσιλυπούπολη και να οργανώσουν ένα τόσο πλούσιο πρόγραμμα εκδηλώσεων με την ελάχιστη δυνατή οικονομική επιβάρυνση του Δήμου.
Για μία ακόμα φορά αποδείχθηκε οτι με συνεργασία και ομαδική δουλειά μπορούμε να πετύχουμε πολλά πράγματα και πιστεύω οτι θέσαμε τις βάσεις για μια ακόμη καλύτερη συνέχεια.
Ήδη από σήμερα ξεκινάμε την προεργασία για την “Παυσιλυπούπολη” και τις εκδηλώσεις της επόμενης εορταστικής περιόδου και είμαστε σίγουροι οτι στην προσπάθειά μας αυτή θα έχουμε και πάλι την υποστήριξή σας.”