27/06/2014

Μια ξεχωριστή ημέρα είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν οι νέοι και νέες του "Θεοδωρίδειου Κέντρου – Ορίζοντες" του Δήμου Καρδίτσας για να κλείσουν ευχάριστα τη φετινή σχολική περίοδο, παρουσιάζοντας στους γονείς και στο Δ.Σ. του Κέντρου τραγούδια που έμαθαν όλο το χρόνο μαζί με την κα. Αναστασία Μαρκαντώνη και μουσική από τον κ. Γιάννη Μπάτρα (καθηγητή μουσικής), οι οποίοι είναι εθελοντές του Κέντρου. Οι μαθητές το διασκέδασαν με την καρδιά τους και τους ευχαριστούν θερμά.

Το Κέντρο θέλει να ευχαριστήσει όλους τους φορείς που συνεργάστηκαν τη φετινή σχολική περίοδο: τις Παιδικές Βιβλιοθήκες του Δήμου Καρδίτσας, το Χορευτικό του Δήμου Καρδίτσας, τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό. Επίσης όλους τους εθελοντές για την πολύτιμη βοήθεια τους: την κα. Παπαναστασίου Σοφία (ψυχολόγο), την κα. Καρβούνη Ευγενία (γυμνάστρια ειδικής αγωγής), την κα. Αδάμου Χριστίνα (δασκάλα ειδικής αγωγής) και την κα. Μαστρογιαννίτου Ρέα. Ακόμη θα ήθελε να ευχαριστήσει τα άτομα που επέλεξαν να κάνουν πρακτική στο Κέντρο: την κα. Μωραίτη Βανέσα (γυμνάστρια ειδικής αγωγής) και την Τσαγγαλά Μαρία (δασκάλα ειδικής αγωγής). Τέλος ευχαριστεί την Κεντρική Αποθήκη Φρούτων «Πολύζος – Παπαλίτσας Ο.Ε.» για την καθημερινή προσφορά φρούτων στο Κέντρο, τη γαλακτοβιομηχανία Τρίκκη για τα προϊόντα που μας προσέφερε σε τακτά χρονικά διαστηματα, καθώς και όλους τους πολίτες της Καρδίτσας για τις πολύτιμες δωρεές τους. Το "Θεοδωρίδειο Κέντρο – Ορίζοντες" θέλει να συγχαρεί τον κ. Βαρθαλίτη Δημήτρη για τη διάκριση του, κατακτώντας την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου στο αγώνισμα της σφαίρας ανδρών.

Το Δ.Σ., το προσωπικό και οι νέοι του Κέντρου, εύχονται σε όλους Καλό Καλοκαίρι.

Το Κέντρο θα παραμείνει ανοιχτό για όλο το διάστημα του καλοκαιριού για την εξυπηρέτηση του κόσμου.