Σύσκεψη Βρούτση με τους αυτοδιοικητικούς για θέματα αθλητισμού

20/05/2024

Το πρωί του Σαββάτου στο δημαρχείο Καρδίτσας

Σύσκεψη Βρούτση με τους αυτοδιοικητικούς για θέματα αθλητισμού

Το δημαρχείο της Καρδίτσας επισκέφτηκε το πρωί του Σαββάτου ο υφυπουργός Αθλητισμού κ. Ι. Βρούτσης. Τον κ. Βρούτση υποδέχθηκε ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Βασίλης Τσιάκος ενώ ακολούθησε σύσκεψη με τους αυτοδιοικητικούς του νομού για θέματα αθλητισμού. Στη διάρκειά της οι εκπρόσωποι των Δήμων είχαν την ευκαιρία να θέσουν υπόψη του κ. Βρούτση μια σειρά από θέματα που έχουν σχέση με τις αθλητικές υποδομές στις περιοχές τους καθώς και ζητήματα που σχετίζονται γενικότερα με θέματα αθλητισμού. Αξίζει να σημειωθεί ότι όλοι οι εκπρόσωποι της Αυτοδιοίκησης στάθηκαν και στις καταστροφές που προκάλεσε ο Daniel στις αθλητικές υποδομές. Ο υφυπουργός τους άκουσε με προσοχή και δεσμεύθηκε να απαντήσει σε όλους πιθανά και σε επιμέρους συναντήσεις που θα γίνουν στο προσεχές χρονικό διάστημα. Επίσης ο κ. Βρούτσης στην τοποθέτησή του ανέπτυξε σε γενικές γραμμές την αθλητική πολιτική της κυβέρνησης ενώ έκανε αναφορά και στον νέο αθλητικό νόμο.