Συνάντηση του Δημάρχου με εκπροσώπους των Καθαριστριών Θεσσαλίας

11/12/2019

Δόθηκε λύση στο πρόβλημα της πληρωμής εργαζομένων του κλάδου

Συνάντηση με το Σωματείο Καθαριστριών Δημοσίου και Ιδιωτικού Τομέα Θεσσαλίας είχε ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Βασίλης Τσιάκος στο γραφείο του. Από την πλευρά του Σωματείου στη συνάντηση μετείχαν η πρόεδρος κ. Μαρία Μπολτσή και η Γ.Γραμματέας κ. Βασιλική Καραμπέκου. Στη συνάντηση οι εκπρόσωποι των καθαριστριών ενημέρωσαν το δήμαρχο για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν ενώ υπογράμμισαν ότι το τελευταίο χρονικό διάστημα δόθηκαν λύσεις σε ορισμένα από αυτά. Επίσης υπογράμμισαν ότι με κοινές προσπάθειες της Δημοτικής Αρχής και του Σωματείου επιλύθηκε το ζήτημα των πληρωμών γεγονός που απασχολούσε αρκετές καθαρίστριες. Από την πλευρά του ο Δήμαρχος ευχαρίστησε το Σωματείο για την επίσκεψη τους και εξήρε το έργο που προσφέρουν στο κοινωνικό σύνολο. Δεσμεύθηκε επίσης ότι θα βρίσκεται δίπλα τους στηρίζοντας όλα τα δίκαια αιτήματα τους.