03/07/2013

foto_sunantisi_fusiko_aerioΣυνάντηση με το Δήμαρχο Καρδίτσας πραγματοποίησαν την Τρίτη 02/07/2013, η Γενική Διευθύντρια της ΕΠΑ Θεσσαλίας ΑΕ, κα Roberte Kesteman και ο Διευθυντής Εμπορικών Δραστηριοτήτων της ΕΠΑ Θεσσαλίας ΑΕ, κ. Λεωνίδας Μπακούρας.

Ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Κων. Παπαλός καλωσόρισε τη διοίκηση της ΕΠΑ Θεσσαλίας ΑΕ και τόνισε το άριστο κλίμα συνεργασίας και τη σπουδαιότητα του έργου της εταιρείας στην τοπική κοινωνία.

Στη συνάντηση συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος, με κυρίαρχο αυτό της διείσδυσης του φυσικού αερίου. Υπογραμμίστηκε ο σημαντικός ρόλος του φυσικού αερίου για την οικονομία και την προστασία του περιβάλλοντος και επισημάνθηκε το άριστο κλίμα συνεργασίας μεταξύ του Δήμου και της ΕΠΑ Θεσσαλίας ΑΕ.

Όπως τόνισαν τα στελέχη της ΕΠΑ Θεσσαλίας Α.Ε η εταιρεία σε όλα τα χρόνια λειτουργίας της με αίσθημα ευθύνης εκτελεί αδιάκοπα θεμελιώδη επενδυτικά έργα με σκοπό την περαιτέρω διείσδυση του φυσικού αερίου στην περιοχή δραστηριότητα της. Στο πλαίσιο αυτό και σε συμφωνία με το εγκεκριμένο επενδυτικό πλάνο έχει προγραμματιστεί και υλοποιείται ευρύ πρόγραμμα ανάπτυξης του δικτύου διανομής σε όλο το πολεοδομικό συγκρότημα του Δήμου Καρδίτσας, προκειμένου να δώσει την δυνατότητα σε ολοένα και περισσότερους πολίτες να επωφεληθούν της χρήσης φυσικού αερίου.

Τέλος πραγματοποιήθηκε η σχετική ενημέρωση της Δημοτικής Αρχής, σε συνέχεια του έντονου ενδιαφέροντος των Δημοτών, για τα νέα προγράμματα της ΕΠΑ Θεσσαλίας και ειδικότερα για τη νέα μεγάλη προσφορά του προγράμματος “SUPER FREE”, προσφέροντας ΔΩΡΕΑΝ ΤΑ ΤΕΛΗ ΣΥΝΔΕΣΗΣ σε όλους τους νέους πελάτες οι οποίοι βρίσκονται σε κτίρια με υφιστάμενες  παροχετευτικές  στήλες ή συστοιχίες (κατασκευασμένες έως 31/12/2012).

Όπως ανέφεραν τα στελέχη της ΕΠΑ Θεσσαλίας, περισσότερες πληροφορίες για τις λεπτομέρειες του προγράμματος μπορούν οι πολίτες να έχουν από το τοπικό Γραφείο Εξυπηρέτησης Πελατών, που βρίσκεται στην οδό Ταλιαδούρου 18, καθώς και στα τηλέφωνα 801 801 801 2 και 24410 76500, καθημερινά 08:00 – 16:00.