Συνάντηση Δημάρχου με Σύλλογο Γονέων Αντιμετώπισης Μεσογειακής Αναιμίας

05/06/2015

Συνάντηση με τη Διοίκηση του Συλλόγου Γονέων Αντιμετώπισης Μεσογειακής Αναιμίας Καρδίτσας είχε ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Φωτ. Αλεξάκος, παρουσία και της Αντιδημάρχου Εθελοντισμού, Ειδικών Πληθυσμιακών – Κοινωνικών Ομάδων & Αλληλεγγύης κ. Ελ. Αντωνίου.

Ο Δήμαρχος ενημερώθηκε από τα μέλη του Συλλόγου για τη δράση του, καθώς και για σημαντικά θέματα που αφορούν τα μέλη του και άπτονται των αρμοδιοτήτων του Δήμου. Τα βασικότερα από τα αιτήματα που έθεσε υπ'οψιν της Δημοτικής Αρχής ο Σύλλογος είναι:

Ο κ. Αλεξάκος ευχαρίστησε τα μέλη του Συλλόγου για την συνάντηση και την ενημέρωση και τους διαβεβαίωσε οτι η Δημοτική Αρχή θα καταβάλει κάθε προσπάθεια στο πλαίσιο πάντα της νομιμότητας και των δυνατοτήτων του Δήμου να σταθεί αρωγός στη δράση του και να συμβάλει στην βελτίωση της ποιότητας ζωής των μελών του.