Συναντήσεις του Δημάρχου με εκπροσώπους συλλόγων Καστανιάς και Ξυνονερίου

22/10/2019

Με τα Δ.Σ. των Πολιτιστικών Συλλόγων Καστανιάς – Μούχας και Ξυνονερίου συναντήθηκε ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Βασίλης Τσιάκος. Στις συναντήσεις συζητήθηκαν θέματα που αφορούν σε πολιτιστικές δράσεις των δυο Συλλόγων και στη δυνατότητα περαιτέρω ανάπτυξης αυτών των δράσεων. Ο Δήμαρχος συνεχάρη τους εκπροσώπους των συμβουλίων για τις δράσεις τους, δεσμεύτηκε ότι η δημοτική αρχή θα είναι συμπαραστάτης και τους ευχήθηκε να συνεχίσουν δυναμικά να αναδεικνύουν τον πολιτισμό της περιοχής μας. Από την πλευρά τους οι εκπρόσωποι των δύο συμβουλίων υπογράμμισαν ότι θεωρούν ότι υπάρχει ανοικτό πεδίο συνεργασίας με τη δημοτική αρχή και ευχαρίστησαν το δήμαρχο για την άμεση ανταπόκριση του. Από την πλευρά του Δ.Σ. του Πολιτιστικού Συλλόγου Καστανιάς μετείχαν στη συνάντηση ο Πρόεδρος κ. Νίκος Μάλλιος, ο αντιπρόεδρος κ. Δημήτρης Δεληγιώργης, η Γραμματέας κ. Γκέλυ Τσινοπούλου, η ταμίας κ. Αννα Σκαμπαρδώνη και το μέλος κ. Ιωάννης Πιπέρης.

Σε ότι αφορά τον Μορφωτικό Σύλλογο Ξυνονερίου στη συνάντηση πήραν μέρος ο αντιπρόεδρος κ. Κων/νος Βασιλάκος και η Γραμματέας κ. Βασιλική Βασιλάκου