Συλλογή σχολικών ειδών για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Καρδίτσας

12/09/2018

Εν όψη της έναρξης της σχολικής χρονιάς συλλέγουμε σχολικά είδη για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Καρδίτσας για να δοθούν σε μαθητές που είναι σε ευάλωτη κατάσταση.

Η συλλογή των ειδών γίνεται από 12/9 έως και 19/9 ώρες 8:00-14:00 στο Κοινωνικό Παντοπωλείο (κτίριο πρώην 1ου Λυκείου).

Προς διευκόλυνση των συμπολιτών θα γίνεται συλλογή και στα εξής σημεία:

-ΚΑΠΗ (Κέντρο Κοινότητας & Κοινωνικό Φαρμακείο), Λ. Παπαδοπούλου 1 (πάροδος Νικηταρά)

-Αντιδημαρχία Αλληλεγγύης, Ευάλωτων Κοινωνικών Ομάδων & Εθελοντισμού, ( αίθριο Δημοτικής Αγοράς)

-Διεύθυνση Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας και Πολιτισμού (Πρόνοια), Νικ. Πλαστήρα 62, Καρδίτσα.

Επίσης οι συμπολίτες μπορούν να προσφέρουν για τον ίδιο σκοπό και τα παρακάτω είδη:

Μωρομάντηλα, πάνες, πούδρες, κρέμες συγκάματος, τσιρότα, γάζες, βαμβάκι, οινόπνευμα και betadin, τα οποία θα δοθούν στους γονείς για χρήση στο σχολείο.