Συγχαρητήρια του Δημάρχου Καρδίτσας Βασίλη Τσιάκου στο χρυσό κορίτσι της Καρδίτσας και της καρδιάς μας την Αντιγόνη Ντρισμπιώτη

16/08/2022

Συγχαρητήριο μήνυμα για την μεγάλη επιτυχία της Καρδιτσιώτισσας αθλήτριας Αντιγόνης Ντρισμπιώτη η οποία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 35 χιλιόμετρα βάδην στο πανευρωπαικό πρωτάθλημα στίβου εξέδωσε ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Βασίλης Τσιάκος. Στο μήνυμα ο Δήμαρχος αναφέρει:

«Είναι φτωχός ο λόγος για να περιγράψει αυτή τη μεγάλη αθλήτρια με τα τεράστια αποθέματα ψυχής που διαθέτει. Η Αντιγόνη ανέβηκε στην κορυφή για μια ακόμη φορά. Αυτή την φορά στην κορυφή της Ευρώπης! Είναι μια μοναδική αθλήτρια που γράφει τη δική της ιστορία στον αθλητισμό. Μια αθλήτρια που μας κάνει περήφανους που είμαστε συμπατριώτες της. Η Αντιγόνη είναι πλέον μια θεά του αθλητισμού και εμείς οι κοινοί θνητοί την παρακολουθούμε να κάνει την μια επιτυχία μετά την άλλη. Είναι συγκλονιστική η επιτυχία της!

Η Αντιγόνη εδώ και χρόνια είναι μια μεγάλη αθλήτρια. Ο σημερινός όμως άθλος την τοποθετεί με τους πρώτους του Ευρωπαϊκού και του παγκόσμιου αθλητισμού. Αντιγόνη δέξου τα θερμά μας συγχαρητήρια. Είμαστε περήφανοι που είσαι καρδιτσιώτισσα, είμαστε περήφανοι για την κάθε σου επιτυχία, όπως είμαστε περήφανοι και για αυτό που πέτυχες σήμερα! Σου ευχόμαστε να συνεχίσεις και για άλλες κορυφές»!