Στο περίπτερο του ΕΒΕ Καρδίτσας ο Δήμαρχος κ. Β. Τσιάκος

13/09/2021

Συμμετείχε και σε εκδήλωση του υπουργείου Οικονομικών

Το περίπτερο του Εμπορικού και Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Καρδίτσας στη Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης επισκέφτηκε ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Β. Τσιάκος. Ο Δήμαρχος βρέθηκε στη Θεσσαλονίκη με αφορμή την βράβευση του Δήμου από τον Economist για την προώθηση καλών πρακτικών ανακύκλωσης. Κατά τη διάρκεια της παραμονής του στην Έκθεση επισκέφτηκε το περίπτερο του ΕΒΕΚ και συναντήθηκε με τον πρόεδρο κ. Ζυγογιάννη και τους άλλους εκπροσώπους της διοίκησης. Ο Δήμαρχος ενημερώθηκε για τις δράσεις εταιρειών που δραστηριοποιούνται στην περιοχή μας και είχαν εκπροσώπηση στο περίπτερο του ΕΒΕΚ. Επίσης συναντήθηκε με τον υφυπουργό παρά τω πρωθυπουργό κ. Χρ. Τριαντόπουλο ο οποίος και αυτός επισκέφτηκε το περίπτερο του Επιμελητηρίου της Καρδίτσας. Στη συνέχεια πήρε μέρος σε ειδική εκδήλωση στο περίπτερο του υπουργείου Οικονομικών με αντικείμενο: «Κρατική Αρωγή: Εμπειρία- Μεταρρύθμιση -Εξέλιξη». Στην τοποθέτηση του αναφέρθηκε επιγραμματικά στον τρόπο με τον οποίο λειτούργησε η Δημοτική Αρχή για την αποκατάσταση των ζημιών καθώς επίσης και στη συνεργασία με τη περιφέρεια Θεσσαλίας και την κυβέρνηση.