Στο παλαιό 1ο Λύκειο η παραλαβή εκλογικών σάκων από τους δικαστικούς αντιπροσώπους

22/05/2019

Παρασκευή 24/5 και Σάββατο 25/5 και ώρες 8.00 πμ. έως 9.00 μ.μ.

Ο Δήμος Καρδίτσας ενημερώνει ότι λόγω του μεγάλου όγκου του εκλογικού υλικού η παράδοση – παραλαβή των εκλογικών σάκων από τους δικαστικούς αντιπροσώπους θα γίνεται από το κτίριο του παλαιού 1ου Λυκείου Καρδίτσας, το οποίο βρίσκεται δίπλα στο άλσος του Παυσιλύπου, την Παρασκευή 24/5 και το Σάββατο 25/5 και από ώρες 8.00 το πρωί έως 9.00 το βράδυ.

Υπάρχει η δυνατότητα εισόδου με αυτοκίνητο στον προαύλιο χώρο από την οδό Γαριβάλδη για την διευκόλυνση της παραλαβής των σάκων που είναι ιδιαίτερα βαρείς και δεν μπορούν να μεταφερθούν χωρίς όχημα.

Στους δικαστικούς αντιπροσώπους που έχουν οριστεί να ασκήσουν τα καθήκοντά τους σε Κοινότητα θα τους δοθεί και το τηλέφωνο του Προέδρου της Κοινότητας για να επικοινωνήσουν μαζί τους για οτιδήποτε χρειαστεί.

Το Δημαρχείο μετά τη λήξη του ωραρίου λειτουργίας των υπηρεσιών του την Παρασκευή και το Σάββατο θα παραμείνει κλειστό.

Το Ληξιαρχείο – Δημοτολόγιο του Δήμου Καρδίτσας για την εξυπηρέτηση των εκλογέων θα είναι ανοικτό το Σάββατο 25/5 από τις 8.00 το πρωί ως τις 6.00 το απόγευμα και την Κυριακή των εκλογών από τις 7.00 το πρωί ως τις 7.00 το απόγευμα.

Το κεντρικό ΚΕΠ του Δήμου στην πόλη της Καρδίτσας θα λειτουργήσει το Σάββατο 25/5 από τις 8.00 το πρωί ως τις 8.00 το βράδυ και την Κυριακή των εκλογών από τις 7.00 το πρωί ως τις 7.00 το απόγευμα. Τα περιφερειακά ΚΕΠ στις έδρες των Δημοτικών Ενοτήτων το Σάββατο θα παραμείνουν κλειστά, ενώ την Κυριακή των εκλογών θα λειτουργούν από τις 7.00 το πρωί ως τις 7.00 το απόγευμα.

Σχετικά έγγραφα