Στο Δήμαρχο η διοίκηση του ΚΑΠΗ Καρδίτσας

18/11/2019

Το δήμαρχο Καρδίτσας κ. Β. Τσιάκο επισκέφτηκαν στο γραφείο του τα μέλη του Δ.Σ. του ΚΑΠΗ Καρδίτσας. Η συνάντηση έγινε με στόχο να συζητηθούν θέματα που αφορούν στη λειτουργία των ΚΑΠΗ. Ειδικότερα τέθηκαν θέματα που έχουν να κάνουν με μικρο – διευθετήσεις των χώρων όπου λειτουργεί το ΚΑΠΗ. Επίσης ζητήθηκε να μπορούν να παίρνουν τρόφιμα από το κοινωνικό παντοπωλείο και οι πιο ασθενέστεροι, να βρεθεί λύση για το παράρτημα του ΚΑΠΗ που βρίσκεται στην οδό Λαχανά κ.α.

Ο δήμαρχος ευχαρίστησε τη διοίκηση του ΚΑΠΗ για την επίσκεψη του και δεσμεύθηκε ότι θα εξετάσει με προσοχή τα θέματα τους ώστε σε όσα είναι εφικτό να δοθεί άμεσα λύση. Στη συνάντηση μετείχαν ο πρόεδρος κ. Δ. Κάμπας, ο αντιπρόεδρος κ. Α. Μαρκούτης, η Γραμματέας κ. Ε. Χύτα και οι σύμβουλοι κ. Χ. Καραντώνης και Π. Σιατήρας. Στη συνάντηση παραβρέθηκε και ο αρμόδιος αντιδήμαρχος κ. Αριστοτέλης Σπάνιας.