23/02/2017

Πολλές εκπλήξεις για μικρούς και μεγάλους, πολύ μουσική, τραγούδια, χορό και φυσικά το κάψιμο του Καρνάβαλου περιλαμβάνει το πρόγραμμα των εκδηλώσεων που θα διοργανώσει την Κυριακή της Αποκριάς στη Δημοτική Αγορά ο Δήμος Καρδίτσας,

Αναλυτικότερα την Κυριακή 26 Φεβρουαρίου το ραντεβού με τους Καρδιτσιώτες δίνεται στις 4.00 μμ. στο αίθριο της αγοράς όπου διοργανώνετι παιδικό πάρτυ μασκέ με μουσική, χορό, πολλές εκπλήξεις, κλόουν, εμψυχωτές και θεατρικό παιχνίδι.

Στις 6.30 μμ σχολή χορού της πόλης, θα ανεβάσει το κέφι, με αποκριάτικους ρυθμούς ενώ στις 7.00 η εκδήλωση θα πάρει πιο παραδοσιακό χαρακτήρα με το Γαιτανάκι και ζωντανή παραδοσιακή μουσική.

Επιστέγασμα της γιορτής θα είναι το κάψιμο του Καρνάβαλου στις 7.30 μμ.

Κούλουμα στις Κοινότητες

Την Καθαρά Δευτέρα  27 Φεβρουαρίου με την υποστήριξη του Δήμου διοργανώνονται κούλουμα στις παρακάτω Κοινότητες: Καρδιτσομαγούλα,Καλλιφώνι, Άγιο Γεώργιο, Αμάραντος, Κρύα Βρύση, Καταφύγι και Ζαΐμι.