22/04/2020

Η αντιδήμαρχος κ. Ουρ. Σούφλα ευχαριστεί τους εθελοντές και όσους συνεισέφεραν στη λειτουργία του Κοινωνικού Παντοπωλείου

Η Αντιδήμαρχος Ουρανία Σούφλα ευχαριστεί αρχικά τους υπαλλήλους του Κοινωνικού Παντοπωλείου καθώς και όλη την ομάδα της που με διάθεση προσφοράς  τις ημέρες του Πάσχα διεκπεραίωσαν όλες τις διανομές τροφίμων σε 1100 άτομα.

Σε δήλωση της η κ. Σούφλα επισημαίνει: “Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την εταιρεία Κεντρική Οδός-Ε65 για την προφορά 1000 ευρώ στο Κοινωνικό Παντοπωλείο για την αγορά προϊόντων μακράς διάρκειας , την εταιρεία Θεώνη για την μεγάλη της προσφορά σε νερά, την τράπεζα τροφίμων Θεσσαλίας που για ακόμη μία φορά στήριξε το Κοινωνικό Παντοπωλείο της πόλης μας με μια μεγάλη ποσότητα τροφίμων καθώς και τους συνδημότες Απόστολος Μουτζούρης, Μαρία Πολύζου καθώς και πολλούς άλλους συμπολίτες μας που θέλησαν ανώνυμα να κάνουν τη δωρεά τους σε τρόφιμα.

Για πρώτη φορά με απόφαση του Δημάρχου το Κοινωνικό Παντοπωλείο στήριξε έμπρακτα  και την ευπαθή ομάδα των Ρομά με τρόφιμα μακράς διαρκείας, φρούτα και βρεφικά γάλατα. Ευχαριστούμε το προεδρείο των Ρομά (κύριο Καμπέρη, κύριο Ισούφ) καθώς και τον διαμεσολαβητή  του Κέντρου Κοινότητας με παράρτημα Ρομά, Γιώργο Μπαντή.

Τέλος θέλουμε να ευχαριστήσουμε την Ιερά Μητρόπολη Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων  και συγκεκριμένα τους ιερείς Γεώργιο Ασπρούδη Δημήτρη Τσιγάρα που εθελοντικά πρόσφεραν τα αυτοκίνητα τους για να ολοκληρωθούν οι διανομές τροφίμων σε ανήμπορους συμπολίτες μας”.