Σε πλήρη εξέλιξη το έργο της αναβάθμισης του “Παλέρμου”

16/12/2014

Σε πλήρη εξέλιξη το έργο της αναβάθμισης του “Παλέρμου”
Τις εργασίες κατασκευής του νέου διαδρόμου επέβλεψε
ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Φωτ. Αλεξάκος

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκεται το έργο “ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ  ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ  ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΩΡΟΥ ΣΤΗ  ΘΕΣΗ “ΠΑΛΕΡΜΟ” του  Δήμου  Καρδίτσας”, προϋπολογισμού 550.000 € που χρηματοδοτείται από το ΕΤΠΑ-ΕΠ Θεσσαλίας Στερεάς Ελλάδας- Ηπείρου 2007-2013.

Ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Φωτ. Αλεξάκος επισκέφθηκε το χώρο των εργασιών και ενημερώθηκε από τον επιβλέποντα μηχανικό του Δήμου κ. Αλ. Λάππα και τον ανάδοχο του έργου για την πορεία των εργασιών που στην παρούσα φάση αφορούν την κατασκευή του νέου διαδρόμου πλάτους 2,50 μέτρων και μήκους 900 μέτρων. Ήδη ολοκληρώθηκε η κατασκευή των κρασπέδων και ξεκίνησε η στρώση ασφαλτοτάπητα, πάνω στον οποίο θα στρωθεί στη συνέχεια ο ειδικός ελαστοτάπητας.

Ειδικότερα στο πλαίσιο του έργου που δημοπρατήθηκε από την προηγούμενη Δημοτική Αρχή προβλέπεται οι εξής εργασίες, κάποιες από τις οποίες έχουν ήδη ολοκληρωθεί:

Το έργο αναμένεται να ολοκληρωθεί μέχρι την ερχόμενη Άνοιξη.