Προχωρούν οι ασφαλτοστρώσεις στο Δήμο Καρδίτσας

20/11/2022

Ολοκληρώνεται άμεσα η οδός Α. Παπανδρεου – Ασφαλτόστρωση και στην Ηρώων Πολυτεχνείου

Με γρήγορους ρυθμούς συνεχίζονται οι ασφαλτοστρώσεις στην πόλη της Καρδίτσας στο πλαίσιο του μεγάλου έργου ανακατασκευής των δρόμων που υλοποιεί η Δημ. Αρχή. Σήμερα Παρασκευή ολοκληρώνονται οι εργασίες ασφαλτόστρωσης στην οδό Α. Παπανδρέου μέχρι το ύψος του θερινού κινηματογράφου. Εξάλλου το πρωί ασφαλτοστρώθηκε και η αρχή της οδού Ηρώων Πολυτεχνείου στη διασταύρωση με την οδό Υψηλάντου καθώς σε αυτό το τμήμα υπήρχε πρόβλημα με μεγάλη συσσώρευση υδάτων. Στις δύο οδούς που εκτελούνται εργασίες  βρέθηκε ο Δήμαρχος Καρδίτσας  κ. Βασίλης Τσιάκος, συνοδευόμενος από τον αντιδήμαρχο έργων κ. Π. Σβερώνη και τον Γ.Γ. κ. Π. Γαλάνη. Ο Δήμαρχος ενημερώθηκε από τον κατασκευαστή για την εξέλιξη των εργασιών ασφαλτόστρωσης. Στο τέλος της επίσκεψης δήλωσε: Σε πλήρης εξέλιξη βρίσκεται το πρόγραμμα των ασφαλτοστρώσεων στην Καρδίτσα. Στόχος μας να ξεπεράσουμε τα 40 χιλιόμετρα ασφαλτόστρωσης στην πόλη και στα χωριά. Αν στα παραπάνω προσθέσουμε και τις ασφαλτοστρώσεις αγροτικής οδοποιίας, είναι βέβαιο ότι μιλάμε για πολλές δεκάδες χιλιόμετρα. Τόσο ευρύ πρόγραμμα ασφαλτοστρώσεων σε μια μόνο θητεία δεν έχει επαναληφθεί. Με το έργο μας απαντούμε στην απαίτηση των συμπολιτών μας για έργα υποδομής ενώ επιδιώκουμε να εξασφαλίσουμε νέα κονδύλια ώστε να επεκτείνουμε ακόμη περισσότερο τις ασφαλτοστρώσεις σε όλο το Δήμο.