Ποσότητες τροφίμων από το Ίδρυμα «Μοιράζομαι» στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου

24/10/2022

Σημαντικές ποσότητες τροφίμων για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Καρδίτσας παρέλαβε η αρμόδια αντιδημαρχία. Οι ποσότητες τροφίμων και άλλων αγαθών πρώτης ανάγκης διατέθηκαν στο Κοινωνικό Παντοπωλείο από το Ίδρυμα «Μοιράζομαι». Με δεδομένο ότι το ίδρυμα έχει επανειλημμένα στηρίξει το έργο του κοινωνικού παντοπωλείου η Δημοτική αρχή έστειλε ευχαριστήρια επιστολή στην οποία μεταξύ άλλων αναφέρει: «Ο Δήμος Καρδίτσας θεωρεί υποχρέωσή του να σας ευχαριστήσει για την ευγενική προσφορά αγαθών προς το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου μας. Η προσφορά σας αποδεικνύεται πολύτιμη καθώς έτσι το Κοινωνικό Παντοπωλείο μπορεί να παρέχει σε αναξιοπαθούντες και άπορες οικογένειες του Δήμου μας προϊόντα απαραίτητα για την καθημερινή τους επιβίωση.  Η υπηρεσία μας έχει στη διάθεσή της, καταχωρημένους σε βάση δεδομένων τους ωφελούμενους του νέου μητρώου Σεπτέμβριος 2022- Σεπτέμβριο2023 και θα ενεργήσει άμεσα για την ομαλή προώθηση τους, στους δικαιούχους. Ευελπιστούμε σε ανάλογη ενέργειά σας στο μέλλον ώστε να συνεχιστεί το σημαντικό έργο του Κοινωνικού Παντοπωλείου, του οποίου οι ανάγκες έχουν αυξηθεί λόγω των πολλών προβλημάτων που δημιούργησε η κρίση και η πανδημία στην συνέχεια. Θα πρέπει να τονίσουμε ότι τέτοιες πράξεις, αλληλεγγύης και ανθρωπιάς τιμούν τον φορέα σας και θα ήταν ευχής έργο να βρεθούν κι άλλοι μιμητές στο πρόσωπό σας. Ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Τσιάκος Βασίλειος και ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος κ. Θεοδωρόπουλος Θεόδωρος σας συγχαίρουν ιδιαιτέρως για την ευγενική προσφορά σας».