23/05/2024

Περίληψη διακήρυξης εκδήλωσης ενδιαφέροντος,

για την μίσθωση ακινήτου, για την στέγαση του Δημοτικού Ωδείου

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

Προκηρύσσει δημοπρασία για τη μίσθωση ακινήτου, που θα χρησιμοποιηθεί ως Δημοτικό Ωδείο.

Το ακίνητο πρέπει να έχει εμβαδό τουλάχιστον 800,00 τ.μ. και να βρίσκεται στο κέντρο της πόλης της Καρδίτσας.

Οι ενδιαφερόμενοι σε Α΄ φάση πρέπει να εκδηλώσουν ενδιαφέρον, σε προθεσμία είκοσι (20) ημερών από τη δημοσίευση της διακήρυξης, από την 28η Μαΐου έως και την 17η Ιουνίου, ημέρα Δευτέρα και ώρα έως την 12:00 μ.μ..

Οι προσφορές ενδιαφέροντος αποστέλλονται στην αρμόδια δημοτική υπηρεσία, στη διεύθυνση Μυρμιδόνων 2, στο γραφείο 2- πρωτόκολλο- στο ισόγειο, και παραδίδονται στη συνέχεια στην αρμόδια Επιτροπή του άρθρου 186 του Ν. 3463/06 και του ΠΔ 270/81, η οποία με επιτόπιο έρευνα, κρίνει περί της καταλληλότητος των προσφερομένων ακινήτων, για το ποσό της μισθωτικής αξίας των και περί του αν ταύτα πληρούν τους όρους της οικείας διακηρύξεως, συντασσομένης σχετικής εκθέσεως, εντός διορίας δέκα (10) ημερών από της λήψεως των προσφορών. Οι λόγοι αποκλεισμού ακινήτου τινός αιτιολογούνται επαρκώς στην έκθεση.

Πληροφορίες και αντίγραφα της διακήρυξης της δημοπρασίας, παρέχονται τις ημέρες από Δευτέρα έως και Παρασκευή και ώρες 9:30-15:30, από το γραφείο 10., του πρώτου ορόφου του δήμου Καρδίτσας , καθώς και στην ιστοσελίδα του δήμου.

Αρμόδια υπάλληλος :Μεσδανίτη Αικατερίνη-Μαρία.

Διεύθυνση: Μυρμιδόνων 2, τηλέφωνο 2441350060.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΤΣΙΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ