Παραλαβή προϊόντων από την Τράπεζα Τροφίμων Θεσσαλίας

10/10/2022

Το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Καρδίτσας παρέλαβε ποσότητες ειδών υγιεινής, καθαριστικά και τρόφιμα από την Τράπεζα Τροφίμων Θεσσαλίας τα οποία θα διανεμηθούν στους ωφελούμενους. Η παράδοση των αγαθών έγινε από την Πρόεδρο της Τράπεζας Κα. Μπλιάτσου Φωτεινή στον αρμόδιο Αντιδήμαρχο κ. Θεόδωρο Θεοδωρόπουλο. Θα πρέπει να τονιστεί ότι η αρμόδια υπηρεσία του Δήμου συνεργάζεται με την Τράπεζα Τροφίμων Θεσσαλίας και μετά από αίτημα της υπηρεσίας χορηγήθηκε αυτή η ποσότητα στο Κοινωνικό Παντοπωλείο. Η αρμόδια αντιδημαρχία ευχαριστεί την Πρόεδρο κ. Μπλιάτσου Φωτεινή για την πολύ καλή συνεργασία. Επίσης η αντιδημαρχία εκφράζει την ευχή το κοινωνικό παντοπωλείο να στηρίζεται και από άλλες επιχειρήσεις για να μπορεί να ενισχύσει και να βοηθήσει όσο το δυνατό περισσότερο τους αναξιοπαθούντες – άπορους συνδημότες.