Ορκίστηκαν ως μόνιμοι υπάλληλοι 16 στελέχη του προγράμματος «βοήθεια στο σπίτι»

02/06/2023

Ορκίστηκαν σήμερα στο Δημαρχείο Καρδίτσας ως μόνιμοι υπάλληλοι, οι 16 εργαζόμενοι του προγράμματος «Βοήθεια στο Σπίτι». Η ορκωμοσία έγινε ενώπιον του Δημάρχου Καρδίτσας κ. Β. Τσιάκου και των αντιδημάρχων κ. Στεφ. Θεολόγη και Βασίλη Μπούτα. Αμέσως μετά την τελετή της ορκωμοσίας, ο Δήμαρχος συνεχάρη τους εργαζόμενους και τους ευχήθηκε καλή εργασιακή πορεία. Ακόμη τους ζήτησε να προσφέρουν τον καλύτερο τους εαυτό επάνω στο αντικείμενο τους, καθώς αφορά στην παροχή στήριξης σε ανθρώπους της τρίτης ηλικίας, που έχουν τη μεγαλύτερη ανάγκη. Αμέσως μετά ο δήμαρχος δήλωσε: «Ορκίστηκαν σήμερα ως μόνιμοι υπάλληλοι στελέχη του προγράμματος, «Βοήθεια στο Σπίτι». Τους καλωσορίζω στο Δήμο Καρδίτσας στον οποίο προσφέρουν εδώ και πολλά χρόνια. Θεωρώ ότι με τη μονιμοποίηση τους η κυβέρνηση έλυσε ένα χρόνιο πρόβλημα που απασχολούσε χιλιάδες οικογένειες σε όλη τη χώρα. Τους εύχομαι επιτυχή εργασιακό βίο».