Ολοκληρώνεται η ασφαλτόστρωση του κεντρικού δρόμου του Αμπελικού

20/05/2019

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκεται το έργο “Συντηρήσεις και βελτιώσεις υποδομών Δ.Ε. Καλλιφωνίου και Ιτάμου έτους 2018” προϋπολογισμού 450.000 € που χρηματοδοτείται από τη ΣΑΤΑ 2018 του Δήμου Καρδίτσας και περιλαμβάνει εργασίες βελτίωσης και συντήρησης δημοτικών υποδομών (πεζοδρόμια , πεζόδρομοι , δρόμοι, πλατείες) στις Τοπικές Κοινότητες των Δημοτικών Ενοτήτων Καλλιφωνίου και Ιτάμου.

Στο πλαίσιο του έργου ολοκληρώνεται η ασφαλτόστρωση του κεντρικού δρόμου της Τοπικής Κοινότητας Αμπελικού, ένα τμήμα του οποίου είχε ασφαλτοστρωθεί τον περασμένο Νοέμβριο στο πλαίσιο του αντίστοιχου έργου που χρηματοδοτούνταν από τη ΣΑΤΑ 2017.

Αυτοψία στο χώρο των εργασιών πραγματοποίησαν ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Φώτης Αλεξάκος και ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών και Πολεοδομίας κ. Κων. Ξυλομένος.