23/12/2015

Μια όμορφη γιορτινή ημέρα στον Α΄και Β΄ Βρεφονηπιακό Σταθμό του Δήμου Καρδίτσας, αφιερωμένη στο πνεύμα και το μήνυμα των Χριστουγέννων

Χριστούγεννα, Πρωτοχρονιά, Φώτα. Μέρες αγάπης, χαράς, ξενοιασιάς, περισυλλογής και κυρίως επιστροφής όλων μας στα χρόνια της παιδικής αθωότητας.

Τα παιδιά του Α΄και Β΄Βρεφονηπιακού Σταθμού χάρισαν ευχάριστες στιγμές μέσα από μια όμορφη γιορτή που ετοιμάστηκε με επιμέλεια από τις παιδαγωγούς του Σταθμού, υπενθυμίζοντας σ΄όλους τους παρευρισκόμενους τα ωραία διαχρονικά μηνύματα της Αγάπης, της Χαράς,  της Αλληλεγγύης και της  «επί γης Ειρήνης».

Τα παιδιά κάνοντας πράξη το μήνυμα «Νοιάζομαι –Μοιράζομαι» , προσέφεραν με πολύ αγάπη τρόφιμα, παιχνίδια,  βιβλία και ρούχα, σε παιδιά που τα έχουν ανάγκη.

Παρευρέθησαν ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Ιωάννης Γεννάδιος, η Διευθύντρια των Παιδικών Σταθμών Γραπατσά-Τζέλλου Ανδρονίκη, οι οποίοι συνεχάρησαν το προσωπικό και ευχήθηκαν Καλά Χριστούγεννα.