15/01/2016

ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΣΤΟΝ Δ’ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στον Δ’ Παιδικό Σταθμό (Καμινάδων) πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 14/1. Στην εκδήλωση παραβρέθηκε ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωαν. Γεννάδιος, ο οποίος έκοψε την πίτα και ευχήθηκε στο προσωπικό και τα παιδιά καλή και δημιουργική χρονιά. Η προϊσταμένη του Παιδικού Σύλβια Σινάνη ευχήθηκε και ευχαρίστησε τον Αντιδήμαρχο για την στήριξη του Δήμου στα προβλήματα που προκύπτουν, καθώς και την αμέριστη υποστήριξη στο δύσκολο έργο τους.

Με την ευκαιρία της επίσκεψης στο χώρο του Παιδικού Σταθμού ο Αντιδήμαρχος θέλει να ευχαριστήσει την κ. Μάρθα Μακρή που προσεφέρθη αφιλοκερδώς και ζωγράφισε με υπέροχες παραστάσεις τον εσωτερικό χώρο του Παιδικού Σταθμού. Ακόμη ευχαριστεί τον κ. Αλέξανδρο Κατσιφό που προσφέρθηκε αφιλοκερδώς να δώσει σπόρο και λίπασμα για γκαζον στον προαύλιο χώρο του Σταθμού και να διαμορφωθεί ο αύλειος χώρος.