Καθαρίστηκαν τα κεντρικά φρεάτια απορροής υδάτων στον ποδηλατόδρομο της Υψηλάντου

20/10/2022

Από την υπηρεσία καθαριότητας του Δήμου

Παρέμβαση με στόχο να καθαριστούν τα φρεάτια απορροής υδάτων στον κεντρικό ποδηλατόδρομο επι της οδού Υψηλάντου αλλά και στα φρεάτια επί της πλατείας Πλαστήρα, έκανε η υπηρεσία καθαριότητας του Δήμου Καρδίτσας. Στα περισσότερα σημεία οι σχάρες αφαιρέθηκαν και καθαρίστηκαν τα φρεάτια από σκουπίδια και βλάστηση. Ήταν μια απαραίτητη ενέργεια τόσο για την αισθητική εικόνα αλλά κυρίως για να γίνεται σωστή απορροή υδάτων ενόψει της χειμερινής περιόδου. Ο Αντιδήμαρχος καθαριότητας κ. Σωτ. Αντωνίου συντόνισε την προσπάθεια και ευχαρίστησε τους υπαλλήλους για την ταχεία ανταπόκριση τους. Εξάλλου από την υπηρεσία καθαριότητας γίνεται έκκληση προς τους συμπολίτες να διατηρούν την πολη καθαρή χρησιμοποιώντας τα καλαθάκια για τα απορρίμματα, τους κάδους απορριμμάτων και τους κάδους ανακύκλωσης. Τέλος θα πρέπει να επισημανθεί ότι αντίστοιχες παρεμβάσεις γίνονται καθημερινά σε όλο το Δήμο όπου κρίνεται κάθε φορά απαραίτητο.