31/05/2023

Διοργάνωση επιστημονικής εκδήλωσης στην Καρδίτσα με θέμα:

«Η σπουδαιότητα των ζητημάτων των κτιριακών υποδομών και της ασφάλειας και θωράκισης των σχολικών χώρων ως βασική μέριμνα της πολιτείας. Ο ρόλος τους στην εκπαιδευτική πράξη».

Συνδιοργανωτής της εκδήλωσης ο Δήμος Καρδίτσας

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. σε συνεργασία με τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Καρδίτσας και τον Δήμο Καρδίτσας,  διοργανώνουν επιστημονική εκδήλωση με θέμα: «Η σπουδαιότητα των ζητημάτων των κτιριακών υποδομών και της ασφάλειας και θωράκισης των σχολικών χώρων ως βασική μέριμνα της πολιτείας. Ο ρόλος τους στην εκπαιδευτική πράξη», την Τετάρτη 31 Μαΐου 2023, ώρα 9.00–15.00 στο ξενοδοχείο ΚΙΕΡΙΟΝ.

Κύριοι ομιλητές της εκδήλωσης θα είναι οι:

Παρέμβαση στην εκδήλωση θα κάνει και ο κ. Κατηφές Παναγιώτης, Πρόεδρος Ανώτατης Συνομοσπονδίας Γονέων Μαθητών Ελλάδας