Η νέα διοίκηση του Υπεραστικού ΚΤΕΛ συναντήθηκε με το Δήμαρχο κ. Β. Τσιάκο

03/07/2020

Με τους εκπροσώπους του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Υπεραστικού ΚΤΕΛ συναντήθηκε το πρωί της Παρασκευής ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Β. Τσιάκος. Η συνάντηση έγινε στο γραφείο του Δημάρχου με αφορμή την ανάδειξη νέου Δ.Σ. και η συζήτηση αφορούσε θέματα κοινού ενδιαφέροντος. Ο πρόεδρος κ. Χρυσόστομος Πεσλής, ο αντιπρόεδρος κ. Δημ. Καπώνης και τα μέλη του Δ.Σ. κ.κ. Παναγιώτης Πετσογιάννης, Κων/νος Καρβούνης και Απόστολος Κατσιφός ενημέρωσαν το Δήμαρχο για μια σειρά από ενέργειες που προγραμματίζουν για το προσεχές χρονικό διάστημα. Ειδικότερα έγινε συζήτηση για ζητήματα ενεργειακής αναβάθμισης του κτιρίου που στεγάζει το ΚΤΕΛ αλλά και ζητήματα που σχετίζονται με την καλύτερη εξυπηρέτηση του επιβατικού κοινού. Από την πλευρά του ο Δήμαρχος ευχήθηκε κάθε επιτυχία στο έργο της νέας διοίκησης. Επίσης δήλωσε ότι η δημοτική αρχή θα στηρίξει τις προσπάθειες που θα καταβληθούν για ακόμη καλύτερες υπηρεσίες προς τους συμπολίτες.