16/06/2015

Για την συμμετοχή φορέων και πολιτών στη δράση εθελοντικού καθαρισμού του άλσους της Παπαράντζας

Ευχαριστώ θερμά όλες και όλους  που συμμετείχαν στον καθαρισμό και την κοπή κισσών στο άλσος της Παπαράντζας. Η αθρόα προσέλευσή τους, το κέφι και η διάθεσή τους για προσφορά έστειλε ένα ακόμα δυνατό μήνυμα ευαισθητοποίησης για την προστασία του περιβάλλοντος.

Ευχαριστώ ιδιαίτερα για τη βοήθεια και τη συνεργασία τους:

Επίσης ευχαριστώ τις εταιρείες : ΟΤΕ- COSMOTE και ΔΕΠΑ Θεσσαλίας που πρόσφεραν μπλούζες και καπελάκια στους εθελοντές.

Ως Δήμος Καρδίτσας σε συνεργασία με όλους τους συλλόγους και τις εθελοντικές οργανώσεις που δραστηριοποιούνται στην περιοχή μας συνεχίζουμε την προσπάθεια για την περαιτέρω ανάπτυξη του εθελοντισμού στον τόπο μας.

Η  θετική ανταπόκριση των πολιτών σε κάθε δράση που υλοποιούμε, μας κάνει περισσότερο αισιόδοξους για το μέλλον, ταυτόχρονα όμως μας ωθεί να καταβάλλουμε μεγαλύτερη, συστηματικότερη και αποτελεσματικότερη προσπάθεια για τη βελτίωση των υπηρεσιών που παρέχει ο Δήμος μας προς τους πολίτες.