Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου στις 8.30 μ.μ. η μεγάλη συναυλία για την ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου

24/9/2019

Με την εθελοντική συμμετοχή καλλιτεχνών και μοναδικό “εισιτήριο” την προσφορά τροφίμων η κεντρική πλατεία θα γεμίσει από μουσική και αλληλεγγύη

Μεγάλη συναυλία για την ενίσχυση του κοινωνικού παντοπωλείου του Δήμου Καρδίτσας οργανώνει η Δημοτική αρχή σε συνεργασία με την Ένωση Πολιτιστικών Συλλόγων, το ΕΒΕ Καρδίτσας, και τον Εμπορικό Σύλλογο. Στην συναυλία αλληλεγγύης που διοργανώνεται την Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου στις 8.30 μ.μ. στην κεντρική πλατεία της Καρδίτσας με την εθελοντική συμμετοχή μουσικών σχημάτων, θα γίνει συγκέντρωση τροφίμων και άλλων απαραίτητων ειδών που θα χρησιμοποιηθούν για την ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Καρδίτσας. Το “μοναδικό” εισιτήριο για να παρακολουθήσει κάποιος τη συναυλία είναι τα τρόφιμα τα οποία θα πρέπει να είναι μακράς διαρκείας (με μεγαλύτερη ανάγκη το ελαιόλαδο) τις παιδικές τροφές, καθαριστικά και είδη ατομικής υγιεινής.

Τα μουσικά σχήματα

Εκτός από το κοινωνικό χαρακτήρα θα πρέπει να σημειωθεί ότι όσοι παρακολουθήσουν τη συναυλία θα απολαύσουν εξαιρετικούς καλλιτέχνες. Κατ’ αρχάς Καρδιτσιώτες καλλιτέχνες ανταποκρίθηκαν άμεσα στο κάλεσμα συμμετοχής και θα μας ταξιδέψουν με τις νότες τους και την υπέροχη μουσική τους. Ειδικότερα θα συμμετάσχουν οι: “Ρεμπέτικη Παρέα”, “Μουσικές αποδράσεις” και οι καλλιτέχνες Αρης Φαλιάγκας, Ρίτσα Πέτσα, Ναπολέων Μουλιάκος και Παναγιώτης Καλπίας. Επίσης θα συμμετέχουν ο Γιώργος Σαρρής από τους Ζιγκ Ζαγκ και η Λουκία Βαλάση.