Συναυλία του μουσικού σχήματος “Λαϊκός Ήχος ” στο πάρκο Αγίας Παρασκευής

4/8/2019
9.00 μμΠρκο Αγίας Παρασκευής

Την Κυριακή 4 Αυγούστου στις 9.00 μμ στο πλαίσιο των εκδηλώσεων “Πολιτιστικό Καλοκαίρι 2019” του Δήμου Καρδίτσας

Συναυλία του μουσικού σχήματος “Λαϊκός Ήχος” θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 4 Αυγούστου στις 9.00 μμ στο πάρκο Αγίας Παρασκευής στο πλαίσιο των μουσικών εκδηλώσεων “Πολιτιστικό Καλοκαίρι 2019”που διοργανώνει ο Δήμος Καρδίτσας στις πλατείες των συνοικιών της πόλης.

Ο Θέμης Φαλιάγκας, έχοντας ήδη διαγράψει μια επιτυχημένη επαγγελματική πορεία 25 περίπου χρόνων στο τραγούδι, με πολλές συνεργασίες με μεγάλους καλλιτέχνες και δικά του τραγούδια, συναντιέται με τον δεξιοτέχνη του μπουζουκιού Δημήτρη Ανυφαντή και τον ταλαντούχο όσο και έμπειρο μουσικό Φίλιππο Σιάφα στα πλήκτρα, σε μια μουσική παρέα με κοινή αγάπη για τα λαϊκά τραγούδια μεγάλων ερμηνευτών και σύνθετων, τα οποία και θα μας παρουσιάσουν κατά τη διάρκεια της βραδιάς, έτοιμοι να ανταποκριθούν και στις “παραγγελίες” του κοινού για αγαπημένα λαϊκά τραγούδια πλημμυρίζοντας με νότες και μελωδίες το πάρκο της Αγίας Παρασκευής.

Οι μουσικές εκδηλώσεις “Πολιτιστικό Καλοκαίρι 2019” ξεκίνησαν την Κυριακή 14η Ιουλίου και θα διαρκέσουν μέχρι και την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου και η είσοδος θα είναι ελεύθερη για όλους.