Επίσκεψη του βουλευτή Αριστοτέλη Σπάνια στο Δήμαρχο Καρδίτσας κ. Βασίλη Τσιάκο

21/07/2024

Τον Δήμαρχο Καρδίτσας κ. Βασίλη Τσιάκο επισκέφτηκε το μεσημέρι της Δευτέρας 15 Ιουλίου ο συμπολίτης Βουλευτής κ. Αριστοτέλης Σπάνιας. Ο κ. Σπάνιας επισκέφτηκε το Δήμαρχο με στόχο να συζητήσουν θέματα που αφορούν στην λειτουργία του Δήμου και ειδικότερα θέματα που αφορούν στην Τοπική Αυτοδιοίκηση. Ο Δήμαρχος ενημέρωσε τον Βουλευτή για μια σειρά ζητημάτων που απασχολούν αυτή την περίοδο τους Δήμους όπως είναι τα οικονομικά, τα θέματα της κλιματικής αλλαγής και της αντιπλημμυρικής προστασίας καθώς και τα έργα υποδομών και αποκαταστάσεων που επίσης χρειάζονται να γίνουν μετά τα μεγάλα καιρικά γεγονότα που έπληξαν την περιοχή μας όπως ο Ιανός και ο Daniel. Ο κ. Σπάνιας δήλωσε αμέσως μετά ότι και ο ίδιος γνωρίζει τα προβλήματα που απασχολούν την Αυτοδιοίκηση και ιδιαίτερα το Δήμο Καρδίτσας καθώς υπηρέτησε το θεσμό και  δεσμεύτηκε ότι θα κάνει ότι είναι δυνατόν να τα προωθήσει στην βουλή και στην κυβέρνηση.