13/05/2016

Διοργανώνεται την Κυριακή 15/5 στις 11.30 π.μ. στην αίθουσα της ΠΕΔ από

Μια πολύ ενδιαφέρουσα διάλεξη – ομιλία διοργανώνει το τμήμα Μέριμνας της Δ/νσης Προστασίας, Παιδείας και Πολιτισμού του Δήμου Καρδίτσας (Δ/νση Πρόνοιας) , την Κυριακή 15 Μαΐου και ώρα 11.30πμ, στην αίθουσα της ΠΕΔ , οδός Μ. Αλεξάνδρου 34 (κοντά στην Λαική Αγορά), με θέμα : « Άνοια-Alzheimer, διαχείριση ασθενούς, υποστήριξη οικογενειακών μελών», με σκοπό την εκπαίδευση και επιμόρφωση ατόμων που φροντίζουν ασθενείς με το ανώτερο πρόβλημα, είτε είναι επαγγελματίες φροντιστές είτε οικογενειακά τους μέλη .

Ομιλήτρια θα είναι η κ. Ελένη Καμπούρα-Νιφλή εξειδικευμένη σε θέματα Άνοιας, η οποία θ’ αναλύσει το θέμα και θ’ απαντήσει σε σχετικές ερωτήσεις του κοινού.

Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό.

anoia